Špotáková evropskou atletkou září

pondělí 20. října 2014
Barbora Špotáková uspěla v anketě vyhlašované evropskou atletickou asociací již popáté v kariéře, tentokrát je jejím protějškem na piedestalu estonský diskař Gerd Kanter.

Dvakrát v roce 2008, jednou předloni a také letos v červnu, taková byla dosavadní bilance dvojnásobné olympijské vítězky a světové rekordmanky v hlasování, které již osmým rokem měsíc co měsíc vyhlašuje Evropská atletika. Čerstvě do ní přibyl nový příspěvek navázaný na nedávno uplynulé září, ve kterém Barbora Špotáková završila svůj úchvatný comeback po mateřské přestávce triumfem na Diamantové lize v nejlepším světovém výkonu roku 67.99 m a neméně přesvědčivým vítězstvím na Kontinentálním poháru.

Zbylé příčky na symbolických stupních vítězů v rámci ankety obsadily Polka Anita Wlodarczyková, staronová světová rekordmanka v kladivu, a francouzská dálkařka Eloyse Lesuerová. Mezi muži zvítězil Estonec Gerd Kanter, který v září vyhrál čtyři z pěti závodů, jichž se zúčastnil, a to včetně již zmíněného Kontinentálního poháru. Druhý byl ukrajinský výškař Bohdan Bondarenko, třetí švýcarský čtvrtkař překážkář Kariem Hussein, autor evropského výkonu roku 48.47.