Soutěž atletických přípravek měla úspěch

úterý 7. června 2022
Český atletický svaz si pro své oddíly a kluby připravil soutěž atletických přípravek, která probíhala od 25. dubna do 25. května. Jaká byla?

V průběhu celého května měly děti z přípravek možnost trénovat a následně závodit v rámci nové soutěže. Motivace k úspěchu byla značná, jelikož se ti nejúspěšnější mohou těšit, že si zatrénují s našimi úspěšnými mládežnickými reprezentanty, desetibojařem Františkem Doubkem, chodkyní Eliškou Martínkovou a sprinterkou Evou Kubíčkovou. Účast byla vskutku veliká, když se příhlásilo na 4600 dětí z více jak 80 oddílů napříč celou Českou republikou.

Právě zmiňovaní patroni si pro malé atlety přichystali své disciplíny, ve kterých děti soutěžily. A kam se naši reprezentanti podívají? V člunkovém běhu byly nejrychlejší děti z přípravky SK Přerov 1908. V chůzi zvítězila přípravka z Jalubí při AC Slovácká Slávia Uherské Hradiště. Ve skoku byly nejúspěšnější děti z oddílu AK Vega a v hodu na přesnost mířily nejlépe děti z atletického oddílu TJ Doudleby na Orlicí.

Součtem nejlepších výsledků z každé disciplíny se pak celkovým vítězem stala A. C. Sparta Praha před Atletikou Ostrov, AK Zlín, AC Moravská Slávia Brno a oddílem Atlet Šestajovice.

Vítězné oddíly pojedou na mistrovství České republiky mužů a žen do Hodonína, kde pro ně bude přichystáno mnoho zajímavých akcí s atlety.