Sokol Opava čtvrtý, Olymp Brno sedmý

úterý 20. září 2011
Čeští juniorští šampioni reprezentovali o víkendu ve skupině A evropského klubového poháru, kterou hostil španělský Castellón.

Čtvrtí, ovšem relativně daleko medailových pozic se umístili atleti Sokolu Opava, kteří nastřádali celkem 67 bodů. O vítězství domácích z klubu Playas de Castellón rozhodl až vyšší počet individuálních druhých míst v poměru 5 ku 3, neboť jak oni, tak turecké Fenerbahce nasbírali 103 b a získali sedm prvenství. S dostupem dvaceti bodů pak brali bronz Britové ze Shaftesbury. Opavskému oddílu přinesli největší zisky druhými místy na překážkách Patrik Schindler (54.55) a Ondřej Honka (14.96), jenž přihodil šest bodů (startovalo sedm týmů) i ve skoku o tyči (460). Třetí příčky pak přidali na patnáctistovce Sýkora, hladké trojce Gazda, stýplu Kaminski, trojskoku Bělica a oštěpu Štefek.

Sedmá pozice patřila juniorkám z Olympu Brno, které složili rovnou kopu bodů (60). Tým Audacia Record Atletica přivezl premiérové prvenství do Itálie, když se ziskem 102,5 bodu jednoznačně předstihl Fenerbahce (85 b) a britský Blackheath & Bromley (81). Brňankám pomohly nejvíce Michaela Šaršoňová vítězstvím na hladké trojce za 10:28.31 a Jolien Maliga Boumkwová, která obsadila druhé místo v disku (43.72) a třetí v kladivu (54.27), pět bodů přidala ještě i Šilhanová v tyči.