Šneberger ve finále 1500 m dvanáctý

středa 9. srpna 2006
Jiří Vojtík postupuje do semifinále běhu na 200 metrů.

Ve finále běhu na 1500 metrů jsme měli jedno želízko v ohni. Přes semifinále se mezi 12 nejlepších probojoval Michal Šneberger. Dnes v podvečer se však našemu reprezentantovi nevedlo a obsadil až poslední, dvanácté místo v čase 3:45.99. "Nejelo mé tělo, v porovnání s pondělkem to bylo nebe a dudy. Dneska jsem nebyl schopen reagovat na vývoj závodu, poslední čtvrtka byla trápení," řekl Šneberger v mixzóně novinářům. V průběhu závodu se držel na šestém místě, ale postupně se propadl až na chvost závodního pole. Pro titul evropského šampiona si doběhl Francouz Mehdi Baala v čase 3:39.02.

Jiří Vojtík postupuje do semifinále běhu mužů na 200 metrů. Ve druhém čtvrtfinálovém běhu si pohlídal čtvrté postupové místo časem 20.90. "Cítil jsem se líp než ráno, byl jsem dobře rozcvičený. V osmé dráze se mi neběželo dobře, sto deset metrů jsem nikoho neviděl. Myslel jsem si, že zatáčku jsem proběhl na výbornou, ale když se vedle mě srovnali, pochopil jsem, že jsem se do ní měl více opřít. Rovinka ale pak nebyla problém, protože jsem jako dvoustovkař spíš na poloviční trať. Zítra si přispím a půjdu na to!"

Vojtěch Šulc tak úspěšný nebyl. Ve svém běhu skončil na sedmém místě s časem 21.24. "Neběželo mi to, cítil jsem se slabý. V rozběhu jsem chytil křeč do krku, takže už jsem se toho trochu bál," svěřil se mladší z bratrů Šulcových.

Ve finále trojskokanek se děly věci. Celou soutěž dlouho vedla Řekyně Devetzíová novým rekordem šampionátu 15.05. Až v poslední sérii ji přeskočila Ruska Taťjana Lebeděvová. Jejích 15.15 metrů jsou novým rekordem šampionátu. Přitom dosavadní rekord mistrovství (14.89 Anny Birjukovové z roku 1994) překonala i třetí "na bedně" Anna Pjatjková (15.02).

Zlatou medaili pro Bělorusko vybojovala s jasným přehledem Ryta Turavaová na trati 20 km chůze žen. Do cíle došla v čase 1:27:08 s velkým náskokem před dvojicí pronásledovatelek Olgou Kaniskinovou z Ruska a Elisou Rigaudovou z Itálie.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Z výsledků:

200 m (čtvrtfinále)
1. běh: 1. Marlon Devonish (Brit.) 20.67, 2. Sebastian Ernst (Něm.) 20.71, 3. Jordan Ilinov (Bul.) 20.76.
2. běh: 1. David Alerte (Fr.) 20.68, 2. Kristof Beyens (Bel.) 20.70, 3. Paul Hession (Ir.) 20.80, 4. Jiří Vojtík (ČR) 20.90.
3. běh:
1. Johan Wissman (Švéd.) 20.68, 2. Rikki Fifton (Brit.) 20.73, 3. Ivan Tepljch (Rus.) 20.82.
4. běh: 1. Francis Obikwelu (Por.) 20.58, 2. Anastásios Goúsis (Řek.) 20.68, 3. Matič Osovnikar (Slo.) 20.85, ...7. Vojtěch Šulc (ČR) 21.24.

1500 m (finále)
1. Mehdi Baala (Fr.) 3:39.02, 2. Ivan Heško (Ukr.) 3:39.50, 3. Juan Carlos Higuero (Šp.) 3:39.62, ...12. Michal Šneberger (ČR) 3:45.99

400 m (semifinále)
1. běh: 1. Vanja Stambolovová (Bul.) 49.69, 2. Ilona Usuvičová (Běl.) 50.74 - NR, 3. Světlana Pospelová (Rus.) 50.96.
2. běh: 1. Olga Zajcevová (Rus.) 50.49, 2. Taťjana Veškurovová (Rus.) 50.87, 3. Joanne Cuddihyová (Ir.) 51.09.

20 km chůze (finále)
1. Ryta Turavaová (Běl.) 1:27:08, 2. Olga Kaniskinová (Rus.) 1:28:35, 3. Elisa Rigaudová (It.) 1:28:37.