Slovenské rekordy v hale Elán

čtvrtek 23. ledna 2003
Úvodní díl série Elán mítinků v Bratislavě přinesl domácím atletům několik národních rekordů.

Roman Hanzel v běhu na 1000 m časem 2:21,19 na cílové rovince porazil českého reprezentanta Michala Šnebergera, a kromě slovenského rekordu se dokonce zařadil do čela letošních světových tabulek na této trati. Sprinterka Lucia Ivanová hned při svém prvním startu v této sezoně vytvořila národní rekord, když zaběhla 200 m za 24,33 s. V juniorské kategorii změnil historické tabulky slovenské atletiky Jozef Pelikán, který v čase 2:24,86 skončil třetí na 1000 m.

Nejlepší evropský výkon dosavadní halové sezony vytvořil slovenský koulař Peter Pankúch výkonem 19,81 m. Sedmadvacetiletý závodník Dukly Bánská Bystrica si tak vylepšil halové osobní maximum. Na druhém místě za Pankúchem skončil český reprezentant Michal Oertelt za 18,35 m.

Čeští atleti na Elán mítinku zvítězili ve čtyřech z celkových sedmi disciplín. Renata Hoppová v běhu na 800 m v čase 2:05,42 předčila kvalitní rakouskou půlkařku Brigitte Mühlbacherovou, v trojskoku podle očekávání dominovala Martina Darmovzalová, která zvítězila výkonem 13,47 m. V mužských kategoriích se prosadili Jan Hanzl (22,60 s na 200 m) a Jan Pernica na netradiční trati 600 m za 1:20,09.