Sedmibojařky po výšce v první desítce

pátek 15. července 2005
Po dvou disciplínách sedmiboje na MS do 17 let v marockém Marakeši je Kateřina Cachová průběžně šestá, Eliška Klučinová desátá.

O lepším postavení v průběžném pořadí rozhodly ve prospěch teprve patnáctileté Kateřiny Cachové lepší překážky. Stometrovou trať s "ploty" zvládla za 14.24 sekundy, což ji po první disciplíně řadilo se 945 body na deváté místo. Eliška Klučinová byla o 36 setin pomalejší a celkově 24. Do čela se po první disciplíně vyhoupla francouzská závodnice Denis Laetitiaová, která protla cílovou v pásku v čase 13.58.

Ve výšce obě české reprezentantky přeskočily shodně 172 centimetrů. Klučinová na druhý, Cachová třetím pokusem. Disciplínu vyhrála výkonem 1.81 Ruska Jana Pantelejevová a posunula se v průběžném pořadí na druhé místo. Na vedoucí Finku  Maiju Mattilaovou ztrácí po dvou disciplínách jediný bod.

"Cachová předvedla hned dva osobní rekordy. Škoda jen, že u překážek byl vítr desetinku nad povolenou hranici. Ani Klučiinová si rozhodně nevede špatně. Výkon na překážkách je její druhý, ve výšce třetí nejlepší v životě. Vzhledem k drobným zdravotním problémům, které měla před odjezdem, panuje i s jejím výkonem spokojenost," pochvaloval si po dvou disciplínách výkony našich vícebojařek reprezentační trenér mládeže Vít Rus.