Šebrleho boj, den 2

pátek 22. srpna 2008
Obhájce prvenství z Atén je před oštěpem sedmý se ztrátou 153 bodů na bronz. S velkým nákokem vede Clay.

Roman Šebrle otevřel druhý den na překážkách časem 14.71 a dle očekávání  se o něco propadl v pořadí a byl průběžně sedmý s bodou ztrátou na Rusa Pogorelova, ale také s náskokem jen jediného bodu na na osmého Kubánce Garcíu.
Američan Clay zaběhl jeden z nejrychlejších časů 13.93 a upevnil si vedení v čele závodu. Na druhého Bělorusa Kravčenka měl náskok 124 bodů, další z Američanů Hardee je na třetím místě ještě o 4 body zpět. Před Šebrlem byl kromě již zmíněných také čtvrtý Ukrajinec Kasjanov a Kubánec Suárez.

Po výkonu 45.50 v disku čekal Šebrleho další propad. Jeho hlavní konkurenti totiž hodili více, nebo sicé méně, ale ne o tolik, aby to stačilo na smazání ztráty. Všechny hlavní konkurenty měl před sebou, na bronzovou příčku, která byla v držení Kravčenka, ztrácel 165 bod. Bělorusovi se však v  následující disciplíně, tedy  tyčce obvykle velmi daří.
Nejlepší výkon v disku podal opět Američan Clay (53.79) a měl v  čele už poměrně luxusní náskok 283 bodů.

Ve třetí z disciplín druhého dne, tyčce, předvedl Šebrle svůj standardní výkon 480 cm, což ho v porovnání s ostatními vytáhlo o jednu příčku vzhůru, na sedmé místo. O něco málo stáhlů i svou ztrátu na bronz, který byl průběžně v držení Pogorelova. Ten dal pět metrrů, stejně jako další z Romanových konkurentů Kravčenko a také Clay, který si tak udržel pohodlný náskok.  Ze hry naopak vypadl Američan Trey Hardee, v jehož zápise svítí NM - tedy bez výkonu.

Chodecký titul na 50 km pro Schwazera
Nejdelší atletický závod na olympijských hrách v Pekingu vyhrál italský chodec Alex Schwazer. Na padesátikilometrové trati dnes přidal olympijský triumf ke dvěma bronzovým medailím z mistrovství světa a chodecký maraton vyhrál jako třetí Ital v historii. Zároveň se stal následovníkem slavného Poláka Roberta Korzeniowského, který triumfoval na předchozích třech hrách.  Cílem na pekingském stadionu Ptačí hnízdo prošel třiadvacetiletý spolufavorit v novém olympijském rekordu 3:37:09 hodiny a s náskokem dvou minut a 18 sekund před Jaredem Tallentem z Austrálie. Ten o jedno místo vylepšil svůj výsledek z dvacetikilometrové trati. Třetí skončil obhájce stříbrné medaile a světový rekordman Denis Nižegorodov z Ruska. Jediný český reprezentant, čtyřicetiletý Roman Bílek, dorazil do cíle na 45. místě se ztrátou přes 41 minut na vítěze.