přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. listopadu 2010, 13:24

Šebrle poprvé schůzoval, šéfkou komise atletů při EA bude Ingbergová

V úterý se ve švýcarském Lausanne poprvé od svého zvolení sešli členové komise atletů, kam patří i česká legenda světového víceboje Roman Šebrle. Vybrali své vedení a vytyčili hlavní priority, jimiž se budou zabývat.

Osmičlenná komise vzešla z voleb, které Evropská atletika uspořádala v létě při kontinentálním šampionátu v Barceloně. Vedle Romana Šebrleho, který získal nejvíce hlasů ze všech, v ní uspěli bývalá švédská výškařka Kajsa Bergqvistová, nizozemský tyčkař Rens Blom, koulař Manuel Martínez ze Španělska, britská překážkářka Tasha Denversová, polská tyčkařka Monika Pyreková, rakouský vytrvalec Günther Weidlinger a finská oštěpařka Mikaela Ingbergová. A právě 36letou rodačku z Vaasy, mezi jejíž největší úspěchy patří bronzy z MS 1995 a ME 1998 a 2002, si členové komise jednohlasně zvolili za předsedkyni. Zástupkyni jí bude dělat Bergqvistová, stávající halová světová rekordmanka a majitelka osmi cenných kovů z velkých akcí, včetně tří světových titulů (v hale i venku) a jedno evropského zlata (Mnichov 2002).


Členové komise (zleva): Danversová, Blom, Bergqvistová, Ingbergová, Šebrle, Weidlinger; zdroj: EA  

Členy komise přivítal na sekretariátu Evropské atletiky její prezident Hansjorg Wirz a seznámil je se strukturou asociace.  Komise posléze souhlasila s tím, že prvními tématy, jimiž se bude zabývat na začátku svého čtyřletého období, budou struktura evropských soutěží a prevence proti dopingu. Ústy Bergqvistové pak zástupci atletů uvítali častější konání evropských šampionátů na dráze, které budou nově pořádány ve dvouletém cyklu místo čtyřletého, který zvykem doposud. „Je to velmi dobrá myšlenka. Šampionát v Helsinkách 2012 nebude pro evropské atlety jen příležitostí ukázat svůj talent, ale i skvělou přípravou na olympijské hry, které se uskuteční o pět týdnů později v Londýně,“ prohlásila Švédka. 

Adam Pražák

Vytisknout