přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. června 2012, 18:16

Na juniorský svět pojede 15 atletů

Na pražském Strahově skončilo mistrovství republiky juniorů a dorostu, které bylo pro závodníky poslední příležitostí nominovat se na červencové MSJ. V neděli do sestavy, kterou posléze schválilo Předsednictvo ČAS, nikdo nový nepřibyl.

Je dobojováno. Letošní ročník republikového šampionátu mládežnických kategorií, jemuž se pro jeho rozměrnost přezdívá "gigant", se stal minulostí. Bylo rozdáno 80 sad medailí, o které se ucházelo více než osm stovek závodníků, mnozí z nich ve vícero disciplínách. Zároveň tak skončila poslední možnost proniknout na poslední chvíli do nominace pro světový šampionát juniorů, který se od 10. do 15. července uskuteční ve španělské Barceloně. 

V sobotu toho využily dálkařka Anna Švecová (Č. Budějovice, 6.20) a sprinterka Martina Černochová (Olymp Brno, 11.73), v neděli se k nim bohužel již nikdo nepřidal, a tak se počet atletů ve výpravě završil na 15. 

Vedle limitů patřil k nejpamátnějším okamžikům strahovského víkendu rekord šampionmátu Anežky Drahotové (USK Praha) na trati 5000 m chůze, řadě atletů se také podařilo získat více než jeden mistrovský titul v individuální disciplíně. Dorostenka Martina Hofmanová (Slovan Liberec) vyhrála stovku hladkou i s překážkami, její vrstevník Lukáš Hodboď (Nymburk) dvoustovku i čtvrtku. Další dorostenec Jakub Zemaník (SSK Vítkovice) ovládl kombinaci 1500 a 3000 m, stejně jako juniorka Lada Nováková (Jiskra Havl. Brod). Adam Pecen (Slavia Praha) nenašel přemožitele na krátkých ani dlouhých dorosteneckých překážkách, Tereza Vytlačilová (ATLETIKA Polička)  kralovala kouli i oštěpu a obdobný počin se povedl Tomáši Koudelovi (AK Olomouc), jen s tím rozdílem, že místo z oštěpu si druhé zlato odvezl z disku.

Výsledky MČR juniorů a dorostu jsou zde

Schválená nominace na mistrovství světa juniorů:


Juniorky
100 m - Martina Černochová
100 m př. - Jana Sotáková
3000 m SC - Helena Tlustá
dálka - Anna Švecová
chůze 10 km, 1500 m - Anežka Drahotová
chůze 10 km - Eliška Drahotová
 
Junioři
100 m - Zdeněk Stromšík
100 m -  Marek Bakalár
200 m- Michal Desenský
200 m - Jan Jirka
výška - Tomáš Veselý
dálka - Radek Juška
koule - Jaromír Mazgal
disk - Jaromír Mazgal
desetiboj - Václav Sedlák
4x100 m - Bakalár Marek, Desenský Michal, Jirka Jan, Stromšík Zdeněk, Povýšil Radek, Václav Sedlák

P ČAS také schválilo nominaci na mezistátní utkání sedmnáctiletých, které se uskuteční 17. července v Nových zámkách.

Karolína Farská, Adam Pražák

Vytisknout