SAP se vrací na dráhu

středa 29. září 2021
Ve středu 13. října proběhne na stadionu v pražském Edenu republikové finále 39. ročníku Středoškolského atletického poháru.

Po roční pauze zapříčiněné koronavirovou krizí je tu opět Středoškolský atletický pohár. Zatímco poslední dvě republiková finále hostila ostravská hala, pro letošní rok se vrací toto klání na dráhu. Dříve tradiční destinaci, kterou byla Břeclav, nahrazuje pražský Eden. Bohužel ani letos se okresní a krajská kola v rámci Středoškolského atletického poháru nekonaly, a tak proběhne rovnou celorepublikové finále.

Patronkou 39. ročníku Středoškolského atletického poháru je čtvrtkařka Barbora Malíková, která nás letos skvěle reprezentovala na mistrovství Evropy do 23 let v estonském Tallinnu, kde si doběhla pro stříbro na hladké čtvrtce a byla finišmankou zlaté štafety. Zúčastnila se také olympijských her v Tokiu. V roli patronky vystřídala koulaře Tomáše Staňka, který byl ambasadorem posledního ročníku, který se uskutečnil v roce 2019.

Každý tým může mít maximálně 12 členů. Atleti a atletky budou závodit celkem v sedmi disciplínách. Chlapci se utkají na šedesátce, čtvrtce, patnáctce, v dálce, výšce, kouli a štafetě na 4x200 metrů. Děvčata pak mají na programu disciplíny 60 metrů, 200 metrů, 800 metrů, dálku, výšku, kouli a štafetu na 4x200 metrů.

V kategorii chlapců se stali vítězi posledního, tedy 38. ročníku Středoškolského poháru, atleti ze SPŠ, SOŠ, SOU Hradec Králové před Gymnáziem Šumperk a Gymnáziem Uherské Hradiště. Mezi dívkami se radovaly ze zisku poháru atletky z Gymnázia Arabská v Praze před Gymnáziem Mozartova v Pardubicích a šumperským gymnáziem.