Run Tour pro Peckovou a Olejníčka

pondělí 7. října 2013
Na pražské Ladronce se uzavřel letošní ročník běžeckého seriálu Česká Pojišťovna Mizuno Run Tour. Jeho celkovými vítězi se stali Lukáš Olejníček a Květoslava Pecková.

Run Tour je mezi běžeckými seriály relativně čerstvým přírůstkem, v rozvinuté podobě existuje teprve od minulého roku. I za tak krátkou dobu si však dokázal vydobýt silné postavení a Český atletický svaz jej už loni zařadil mezi domácí TOP běhy.

Květoslava Pecková (na foto z MČR na 10000 m v Bílině) a své celkové prvenství ještě zvýraznila druhým místem ve finálovém závodu, když nestačila jen na lyžařku Evu Nývltovou Vrabcovou. Ta (pravděpodobně o něco delší) desítku zaběhla za 36:35. Pecková byla o půldruhé minuty pomalejší. „Pro mě byl dnes hlavní cíl doběhnout, ambice na dobrý čas jsem rozhodně neměla,“ prohlásila Pecková pro server behej.com. „Doufám, že se příští rok budu moci RunTour zase zúčastnit, protože tento projekt se mi velice líbí. Je to výborná příležitost udělat si výlet po republice a navštívit své známé,“ dodala obhájkyně loňského triumfu.

Mezi muži bylo celkové prvenství stále ve hře, podle očekávání však na něj dosáhl Lukáš Olejníček. I on, podobně jako Pecková, doběhl ve finálovém závodě druhý. Jeho přemožitelem byl Vít Pavlišta, na něhož ztratil po výkonu 33:38 přes dvě minuty. „Dnes to pro mě bylo spíš takové osamocené proběhnutí parkem: ani vepředu, ani vzadu jsem neměl soupeře na dohled. Ale jsem moc rád, že jsem celkově vyhrál, byl to můj cíl v Run Tour a vyšlo to,“ zmínil pro behej.com Olejníček.