přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. srpna 2021, 21:24

Ogrodníková v Roveretu třetí, Mezuliáníková blízko NR

Oštěpařka Nikola Ogrodníková skončila třetí v Roveretu, šlo o další z náhradních závodů pro Diamantovou ligu. Z českých zástupců při stříbrném mítinku kontinentální tour se blýskla Diana Mezuliáníková, když zaběhla trojku kousek od národního rekordu.

Nikola Ogrodníková se v základní části těsně probila mezi nejlepší trojici díky hodu ze čtvrté série dlouhému 60.87 metru. Ve specialitě Diamantové ligy, finále rozhodující o pořadí prvních třech, se nikomu nevedlo (všechny vrhačky pod 60 m). Potvrdilo se tak pouze pořadí po pěti pokusech. Zvítězila Němka Christin Hussongová za 66.06 (těsně odolal rekord mítinku Osleidys Menendezové 66.28) před Lotyškou Linou Muzeovou, nejlépe 63.42, a Ogrodníkovou. Barbora Špotáková obsadila šesté místo s 59.59. Obě české reprezentantky se kvalifikovaly na finále do Curychu v příštím týdnu.

Vynikající trojku zaběhla Diana Mezuliáníková. V kvalitně obsazeném závodě skončila sice až osmá, časem 8:53.72 však zaostala jen dvě vteřiny (a tři setiny) za národním rekordem, který je v držení Kristiiny Mäki od mistrovství Evropy družstev v Braunschweigu před sedmi lety (8:51.69). V Roveretu se ve finiši čtveřice běžkyň, které všechny pokořily dosavadní rekord mítinku, uspěla Světlana Aplačkinová (ANA) časem 8:39.95.

V dálkařském sektoru se prosadil Američan Steffin MacCarter díky 790 cm, Radek Juška předvedl nejlépe 766 a skončil čtvrtý. Mezi koulaři se blýskl domácí Zane Weir, který posledním pokusem 21.32 překonal Novozélanďana Gilla (21.20). Oba překonali dosavadní rekord mítinku Bulhara Ivanova (20.75). Výškařský olympijský šampion Gianmarco Tamberi se po zdolání pouze 225 musel sklonit před Shelbym McEwenem z USA, jenž zvládl 228.

Na rovince byla k vidění stovka pod deset vteřin, jasný triumf si připsal Američan Marvin Bracy díky času 9.98. Rekord mítinku padl také na čtyřstovce, a také zásluhou reprezentanta USA, neboť se o něj postaral výkonem 44.55 Michael Cherry. O překvapení se postaral na půlce Rumun Catalin Tecuceanu, když si díky osobáku 1:45.19 poradil se silným britským duem Giles-Wightman.

Výsledky

Michal Procházka, foto: IG N.O./Diego Menzi

Vytisknout