Rosolová a Svoboda ve hře o atleta měsíce

pondělí 14. března 2011
Haloví mistři Evropy byli za své výkony v Paříži nominováni v pravidelné anketě Evropské atletiky. Jejich výsledné umístění můžete do pátku ovlivnit i vy.

Březnový evropský vrchol halové sezony byl zahrnut do únorového hlasování o nejlepší atlety měsíce. Do nominace vybrala kontinentální asociace jména obou českých šampionů z Paříže. Denisa Rosolová „se stala první vítězkou čtyřstovky v české historii díky skvěle rozvrženým, silně běženým dvěma okruhům, které jí v cíli přinesly také osobní rekord 51.73“. U Petra Svobody najdeme: „Dobře stavěný Čech konečně splnil roli favorita a za perfektní závod získal první zlato na mezinárodní soutěži v čase 7.49.“

Hlasování veřejnosti, které vedle médií a panelu expertů tvoří třetinu výsledného pořadí, končí páteční půlnoci (18. 3.). Ovlivnit jej můžete jednoduše i vy, čtenáři atletika.cz, volba probíhá zde, na stejném místě si můžete prohlédnout i aktuální procentuální stav. Pokud by se Rosolové nebo Svobodovi podařilo zvítězit, bylo by to poprvé v historii ankety založené v roce 2007. Archiv vítězů naleznete zde, přehled z posledního roku pak zde.