pondělí 19. listopadu 2007
Armádním sportovcem roku 2007 je rychlobruslařka Martina Sáblíková. Kromě Šebrleho se z atletů v desítce finalistů umístili ještě Barbora Špotáková a Kateřina Baďurová.

Tři "medailisté" Atleta roku 2007 se umístili také v první desítce
ankety Armádní sportovec roku 2007. Jen pořadí je jiné.

Dvanáctý ročník ankety o Armádního sportovce roku proběhl v pondělí 19. listopadu v pražských Masarykových kolejích. Loni stříbrná Martina Sáblíková letos zvítězila, obhájkyně Kateřina Neumannová skončila třetí. Desetibojař Roman Šebrle po loňském bronzu poskočil o stupínek výše. Vítěz ankety z roku 2004 dostal od hlasujících 438 bodů a skončil stříbrý se ztrátou devíti bodů na Sáblíkovou.

Šebrle se letos stal potřetí za sebou halovým mistrem Evropy a získal poslední titul, který mu ještě ve sbírce chyběl, když se v japonské Ósace stal mistrem světa. Na premiéře kladenského mítinku si výkonem 8697 bodů připsal vedení v letošních světových tabulkách a ovládl i Světové vícebojařské tour. "Letos budu dřít na olympiádu," řekl Šebrle po vyhlášení. "Byl jsem na soustředění v Tatrách, ale měl jsem tam problémy se zády. Nyní už je to dobré. Od pondělka dřu."

Čtvrté místo v anketě patří oštěpařce Barboře Špotákové. Mistryně světa a atletka roku 2007 třikrát vylepšila český rekord a vyhrála i na Světovém atletickém finále. Na třetí příčku ztratila pouhých 8 bodů. Tři hodiny před začátkem slavnostního vyhlášení obdržela oštěpařka na ministerstvu Záslužný kříž ministryně obrany třetího stupně: "Toho si moc vážím," řekla Špotáková. "Umístění v anketě je také dobré, byl to jistě pro hlasující složitější výběr než v Atletovi roku. Je zde plno  mistrů světa z různých sportů."

Tyčkařce Kateřině Baďurové přisoudili hlasující pro letošní rok šesté místo. Svěřenkyni Boleslava Patery stoupala celý rok forma a výkonnost. Halové mistrovství Evropy pro ni ještě skončilo kvalifikací, ale několikrát vylepšený národní rekord (až na 475 cm) a stříbrná medaile z Ósaky byly pro třetí nejlepší českou atletku roku 2007 vynikajícím úspěchem.

Podobně jako v loňském roce se i letos stala vítězkou v kategorii "junior" rychlobruslařka. Andrea Jirků je juniorskou mistryní světa v rychlobruslení, třikrát překonala juniorský světový rekord. Nejlepším trenérem ASC Dukla byl v anketě zvolen trenér rychlobruslařky Sáblíkové Petr Novák. Letos dovedl Martinu k titulům mistryně světa, mistryně Evropy a k pěti světovým rekordům. Petr Novák připravuje rovněž juniorku Andreu Jirků. Nejlepším malým kolektivem ASC Dukla se pro rok 2007 stala dvojice lyžařů; Dušan Kožíšek a Milan Šperl letos na mistrovství světa v lyžování vybojovali bronzovou medaili ve sprintu dvojic.

Armádní sportovní oddíl atletiky byl vyhlášen nejlepším oddílem Dukly. Jeho členové získali na světovém šampionátu, mistrovství Evropy a mistrovství Evropy juniorů dohromady pět medailí (Šebrle 2x zlato na MS a ME,  Špotáková 1x zlato na MS, Baďurová 1x stříbro na MS a Holuša 1x zlato na MEJ).