přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. února 2022, 09:31

Reprezentanti testovali formu ve Stromovce

V Atletické Hale Otakara Jandery proběhly veřejné závody, kde si svou formu prověřilo hned několik reprezentačních opor. K vidění byl například vyrovnaný letošní nejlepší český výkon na šedesátce žen.

Na šedesátce žen se proti sobě utkaly vedoucí žena letošních tabulek Nikola Bendová a česká rekordmanka Klára Seidlová. V úvodním běhu obě proběhly cílem v čase 7.42. Tisíciny však hovořily ve prospěch Seidlové. V tom druhém pak Bendová své soupeřce porážku vrátila, když časem 7.35 vyrovnala vlastní nejlepší český výkon. Seidlová však byla jen o setinu pomalejší a posunula si sezónní maximum na 7.36.

První běh sprintu mužů na 60 metrů ovládl jihokorejský rekordman Kim Kukyoung za 6.71. Poměrně zdatně mu však sekundoval Stanislav Jíra v čase 7.79. O několik minut později si duel zopakovali a oba zaznamenali výkon 6.72. Pro Jíru se jednalo o nový osobní rekord.

V závodě na 400 metrů žen se dařilo Tereze Petržilkové. Ta svedla vyrovnaný souboj s Rakušankou Susanne Walliovou a vyšla z něj jako vítězka ve velmi solidním čase 53.50. Walliová finišovala za 53.68. Mezi muži byl nejrychlejší Slovák Šimon Bujna (47.17) před Janem Tesařem (47.78).

Svou formu testovala ve Stromovce také Diana Mezuliáníková. Ta nastoupila společně s muži na patnáctistovku. S tratí si poradila v parádním čase 4:06.38, jelikož se však jednalo o mixový závod, bude její výkon ve statistikách veden pod čarou. Nicméně pro svěřenkyni Jaromíra Odvárky je to ukazatel dobré formy.

Dálkař Radek Juška měl pouze dva měřené pokusy. Ten delší byl na 767 centimetrech. V trojskoku vyhrál Ondřej Vodák za 15.25. Na dvoustovce byli nejrychlejší svěřenci Petra Habáska Jan Jirka (21.01) a Barbora Šplechtnová (24.19). Adam Sebastian Helcelet a David Holý proběhli shodně šedesátku překážek za 8.09. Stejná disciplína žen patřila Kateřině Kodrové (8.54).

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout