přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. května 2022, 13:18

Reprezentanti testovali formu v Chebu

Zlatá dráha na západu Čech byla opět v permanenci. Ve středu se na ní totiž v Chebu uskutečnil další ročník tamější Velké ceny, kam přicestovalo hned několik našich reprezentačních opor.

Dálkařskému sektoru jasně kraloval Radek Juška. Dlouholetá česká jednička této disciplíny dolétla nejdále na 804 centimetrů. Při tomto pokusu Radkovi ovšem foukal až příliš silný vítr do zad o hodnotě +2.9 m/s. Regulérně pak zaznamenal nejlépe 794 centimetrů, čímž výrazně posunul vlastní letošní nejlepší český výkon z nedělní extraligy v Ostravě. Soutěž žen byla o poznání vyrovnanější. Přesto v ní potvrdila pozici leadera letošních statistik Michaela Kučerová, která zvítězila výkonem 619 centimetrů před Kateřinou Dvořákovou (610) a Janou Novotnou (605).

V závodě mužů na 300 metrů zvítězil pátý čtvrtkař z nedávného halového světového šampionátu v Bělehradě Patrik Šorm, jenž nenašel přemožitele v čase 32.82. Skvělým osobákem 33.30 se prezentoval Ondřej Macík. Třetí byl Ukrajinec Danylo Danylenko za 33.56 před Vítem Müllerem (33.63).

Vynikající formu hned v úvodu sezóny má Tereza Petržilková. Už na extralize v Ostravě si zaběhla osobák na dvoustovku 23.90 a zaznamenala i velmi kvalitní čtvrtku v čase 53.38. Pozitivní naladění z nedělního týmového klání si pak přivezla i do Chebu, kde si vylepšila další dvě osobní maxima. Na třístovce se blýskla časem 37.40, který ji momentálně řadí na dělenou šestou příčku českých historických tabulek po bok Nikoly Bendové. Nejrychlejší byla také na stopadesátce, kterou zvládla za 17.81. V obou případech za ní finišovala na druhém místě Němka Maike Schatschneiderová (38.18 a 18.11).

Ve sprintu mužů na 150 metrů vytvořil Adam Raška časem 15.76 nové národní juniorské historické maximum na této distanci. Devět let starý rekordní zápis Marcela Kadlece ze stejného stadionu vylepšil o rovnou desetinu. V závodě skončil druhý za Němcem Vincentem Graianim, jenž tratí prolétl za 15.58.

Výsledky

Petr Jelínek: foto: Miroslav Piskáček

Vytisknout