přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. prosince 2013, 11:57

Reprezentace vyrazila na ME v krosu

V neděli se v srbském Bělehradě popere s kontinentální elitou přespolního běhu patnáctka českých závodníků v šesti kategoriích.

kros_nohy_ag_n.jpg„Na Bělehrad!“ Proslulé Švejkovo zvolání si mohli zanotovat čeští závodnici, když dnes dopoledne nasedali do letadla směr zmíněná srbská metropol. Tahounem výpravy by měl být Milan Kocourek, který na minulém šampionátu v Budapešti obsadil dvanáctou příčku mezi muži. "Samozřejmě bychom rádi, kdyby toto své umístění letos ještě vylepšil, signály z tréninku máme dobré, ale je to kros a ten je dosti nevyzpytatelný," prohlásil jeho trenér Jiří Sequent.  

Nechybí ani Lucie Sekanová, která byl v roce 2010 desátá v kategorii do 23 let. „Teď mě čeká premiéra mezi seniorkami, navíc osm kilometrů, což je docela dost. Sama jsem zvědavá, jak mi to půjde. Ale odtrénovala jsem všechno, zdravá jsem a překvapit by mě nemělo ani počasí, které tam má být prý podobné jako je teď tady,“ prohlásila těsně před odletem.

Spolu s ní se budou v kategorii žen pokoušet uspět Květoslava Pecková, Kamila Gregorová, Eva Krchová a Ivana Sekyrová, která na poslední chvíli v reprezentační sestavě nahradila zraněnou Moniku Preibischovou. Kocourek bude mít v poli parťáka v osobě Lukáše Kourka. Početná a věřme i silná je skvadra juniorů, v níž jsou i dva členové zlatého týmu vrchařů Josef Havlíček a Dominik Sádlo, spolu s nimi pak Jakub Zemaník, Jan Friš a Adam Zenkl. Českými zástupci v kategoriích do 23 let jsou Jan Janů a Diana Mezuliáníková, o patřičně hlubokou stopu se mezi juniorkami pokusí osamocená Moira Stewartová.    

Právě juniorkami nabitý závodní den začne, výstřel by měl padnout s úderem desáté hodiny. Další kategorie budou následovat, tak aby ty hlavní přišly na řadu ve 13:12 (ženy) a 14:09 (muži). Evropská atletika slibuje anglicky komentovaný přímý přenos prostřednictvím internetu. Sledovat byste ho měli mít možnost zde. http://eurovision.digotel.com/ea/index.html

Časový pořad zde.

Česká reprezentace pro ME v krosu:

Junioři: Jakub Zemaník, Jan Friš, Josef Havlíček, Dominik Sádlo, Adam Zenkl
Muži do 23 let:  Jan Janů
Muži: Milan Kocourek, Lukáš Kourek
Juniorky: Moira Stewartová
Ženy do 23 let: Diana Mezuliáníková
Ženy: Lucie Sekanová, Květoslava Pecková, Kamila Gregorová, Ivana Sekyrová, Eva Krchová.  

Adam Pražák

Vytisknout