Ptejte se Petra Vitnera

středa 9. dubna 2014
Pozvánku k pravidelnému rozhovoru přijal běžec, jemuž se za poslední půlrok podařilo postupně ovládnout domácí šampionáty na silnici, v hale i krosu.

Právě posledně zmíněný přespolní běh je disciplína, v níž se zatím prosazuje Petr Vitner nejvíce. 24letý svěřenec trenérů otce a syna Hubáčkových (*27.1.1990), který v mládežnických kategoriích sbíral úspěchy spíše na dráze, získal svou první mistrovskou medaili mezi dospělými v krosu. Před třemi lety v Baldovci vybojoval stříbro, následující tři šampionáty – dvakrát ve Střelských Hošticích a předminulý víkend v Bělé nad Radbuzou – už byla mílařské kategorie v jeho režii.

Na podzim odstartoval běžec hájící barvy Nového Města na Moravě úspěšné období mistrovských závodů, když si doplňkově zkusil i běchovickou silniční desítku a samotného jej překvapil úspěch proti specialistům na delší běhy. Na dráze je Vitnerovou doménou patnáctistovka (osobní rekord z loňského července 3:42.66), k níž na republikových šampionátech přidává doplňkově 800, 3000 nebo i 5000 metrů. Pod otevřeným nebem ve své hlavní disciplíně na zlato čeká (nepočítáme-li kategorii do 22 let, kde kraloval třikrát), zatím má ve sbírce „jen“ stříbro z loňského MČR v Táboře. V hale už však titul na 1500 metrů získal, před pár týdny se mu povedl dokonce mistrovský double v kombinaci s trojkou.

Své dotazy na Petra Vitnera posílejte na mprochazka@atletika.cz, nejpozději do pátečního poledne (11.4.). Rozhovor zveřejníme v příslušné rubrice a jako obvykle na něj upozorníme mezi hlavními články.

Michal Procházka, foto: J. Kottas