přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. února 2011, 17:35

Ptejte se Michala Balnera

Svěřenec Boleslava Patery se v lednu vrátil do tyčkařského sektoru ve formě, v jaké jsme ho vídali po většinu loňské sezony. Ptát se jej můžete v našem pravidelném měsíčním rozhovoru.

Michal Balner má ze sebou rozporuplnou sezonu 2010. Životního úspěchu dosáhl šestým místem na halovém mistrovství světa v Dohá. V létě potvrzoval svou stabilní výkonnost, a tak jsme jej mohli třikrát vidět i při vrcholném seriálu jednodenních mítinků, Diamantové lize. Poprvé v kariéře se loni 28letý tyčkař také probojoval i na druhý vrchol v jedné sezoně.

Mistrovství Evropy v Barceloně však „Balnymu“ bohužel nevyšlo podle jeho představ, v těžké kvalifikaci zůstal těsně před branami medailových bojů. Kaňku na závěr roku udělal měsíční distanc za překročené množství THC v krvi, za které se tyčkař omluvil a vysvětlil jej požitím bábovky, u níž nevěděl, že obsahuje marihuanu.

Rok 2011 však začal Michal Balner tím nejlepším možným způsobem, hned při prvním startu splnil limit pro halové ME v Paříži. Nominační výkon 560 cm z pražských přeborů zopakoval i včera na mítinku Desavě.

Ptát se Michala Balnera můžete na mprochazka@atletika.cz do pondělí 7. února (včetně). Rozhovor zveřejníme v následujících dnech v příslušné rubrice (levá lišta webu) a upozorníme vás na něj jako obvykle i v aktualitách.

Michal Procházka

Vytisknout