Ptáček obhájil prvenství na Kutnohorské laťce

středa 18. května 2005
Český rekordman Adam Ptáček vyhrál druhý ročník tyčkařského mítinku v historické části Kutné Hory před chrámem sv. Barbory.

Zahájení exhibičních závodů bylo o více než hodinu posunuto kvůli vytrvalému dešti. Ten pokračoval i v průběhu soutěže, a tak pořadatelé několikrát vyhlásili přestávku. Ani nepřízeň počasí neodradila atletické fanoušky, aby na vlastní oči sledovali hvězdy, jako jsou olympijský vítěz Roman Šebrle, halová mistryně světa Pavla Hamáčková nebo vicemistr světa v hale Adam Ptáček.

Čtyřiadvacetiletému Ptáčkovi k vítězství stačilo zdolání 5.10 m, o jeden decimetr porazil druhého Michala Balnera. Šebrle překonal 4.80 m a v pořadí skončil na třetí pozici. "Myslím, že to bylo velmi slušný, na to, jaký byly podmínky," zhodnotil olympijský šampion, který v Kutné Hoře absolvoval ještě pokusy na výšce 5.10. "Teď mě čeká extraliga, kde půjdu asi překážky, dálku, disk a kouli," prozradil svůj plán na sobotní kolo nejvyšší soutěže družstev v Kladně.

V soutěži žen na Kutnohorské laťce se představily dvě závodnice, dvě nejlepší české tyčkařky současnosti. Pavla Hamáčková se přenesla přes 4.20 m, Kateřina Baďurová zdolala 3.80. "Byl to pro mě vlastně druhý trénink od operace," připomněla Baďurová své problémy s Achillovou šlachou, které jí zhatily halovou sezonu. "Bolest se přesunula z achilovky do chodidla, ale to je asi normální," dodala svěřenkyně Boleslava Patery, startující v dnes s jednou tretrou a jednou maratonkou.