přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. února 2020, 20:24

První vícebojařské tituly rozdány

V pátek 7. února odstartovalo v pražské Stromovce halové mistrovství České republiky ve vícebojích a v průběhu prvního soutěžního dne se rozdávaly dvě sady medailí. Mezi dorostenkami zvítězila Natálie Olivová. Žákyním kralovala Adéla Tkáčová.

V pětiboji dorostenek se stala mistryní České republiky Natálie Olivová z oddílu TJ Sokol Kolín, která dokázala posbírat celkem 3861 bodů. Výrazně jí k tomu dopomohlo zejména dominantní vystoupení ve výškařském sektoru, kde zaznamenala 174 centimetrů, což jí přineslo rozhodující bodový náskok. Stříbro z loňského roku zopakovala českobudějovická Tereza Babická, která si oproti minulému šampionátu výrazně polepšila se ziskem 3791 bodů. Babická byla nejrychlejší na překážkách (8.48) a v dálce, kde dolétla na 565 centimetrů. Z bronzu se mohla těšit Jessica Nechanická z Nové Paky. Umístění na stupních vítězů si zajistila součtem 3691 bodů. Také ona ovládla dvě dílčí disciplíny, když byla nejlepší v trošku netradiční kombinaci vrhu koulí (12.55) a závěrečné osmistovky (2:24.57).

Mezi žákyněmi brala mistrovské zlato Adéla Tkáčová z Kopřivnice, když poskládala 3459 bodů. Adéla sice nezískala ani jedno dílčí prvenství, ale těžila z vyrovnanosti svých výkonů. Stříbro si na krk pověsila Veronika Jakusidisová z Blanska, která měla nejsilnější skokanské disciplíny, když byla nejlepší ve výšce (168) i dálce (550). Její bodové konto po pěti disciplínách činilo 3427 bodů. Bronz putuje do Plzně zásluhou Viktorie Jánské. Ta získala 3260 bodů a z dílčího primátu se mohla těšit na šedesátce překážek, kde nenašla přemožitelku v čase 8.81.

Úvodní čtyři disciplíny za sebou mají žáci a po prvním dni je v jasném vedení s pohodlným 266 bodovým náskokem Filip Svoboda z Nové Včelnice, jehož mezisoučet je 2505 bodů. Svoboda zatím jasně dominuje. Byl nejrychlejší na šedesátce za 7.34. Záhy poté předvedl i nejlepší dálkařský pokus 635 centimetrů a ve výškařském sektoru se o dílčí prvenství podělil s Danielem Kopřivou, když oba shodně zdolali 165 centimetrů. Na průběžné stříbrné pozici figuruje Roman Kadavý z Liazu Jablonec s 2239 bodů a třetí je prozatím Dominik Novák z Hradce Králové za 2136 bodů.

Výsledky

Petr Jelínek, foto: ČAS - Denisa Kisialová

Vytisknout