přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. února 2019, 19:08

První vícebojařské tituly rozdány

V Hale Otakara Jandery odstartovalo v pátek mistrovství České republiky ve vícebojích. O medailové sady bojovaly dorostenky a žákyně. Svou soutěž zahájili také žáci.

V kategorii dorostenek si dokráčela pro vítězství jičínská Daniela Volná, která posbírala celkem 3851 bodů. O svém triumfu rozhodla hlavně ve skokanských disciplínách. Dílčí primáty získala ve výškařském sektoru, kde se přenesla přes laťku o hodnotě 168 centimetrů a v dálce, když dolétla na rovných šest metrů. Po loňském bronzu tak brala kov nejcennější. Na stříbrný stupínek vystoupala Tereza Babická z Českých Budějovic, jejíž součet činil 3688 bodů. Dle očekávání se blýskla hlavně na šedesátce překážek, kterou prolétla nejrychleji ze všech v čase 8.49. Z bronzu se může těšit chrudimská atletika zásluhou Kláry Bažoutové (3621 b.). K umístění na stupních vítězů jí výrazně dopomohla koule, kde jasně dominovala výkonem 13.13.

Mistrovský závod žákyň měl stejnou vítězku jako v loňském roce. Stala se jí Eliška Červená ze Svitav. Titul obhájila s přehledem se součtem 3533 bodů. Oproti loňskému vítězství přidala na své konto o 144 bodů více. Také Červená si připsala cenné zisky ve skocích. Ve výšce zapsala 165 centimetrů a v dálce skočila 554. V poměrně těsném souboji o druhou příčku byla nakonec úspěšnější českobudějovická Jitka Maršálková se ziskem 3325 bodů. Dařilo se jí hlavně v koulařském kruhu, kde byla vrhem 11.07 nejlepší ze všech startujících. O 23 bodů zpět zůstala bronzová Kristýna Prokešová (3302 b.) z Nymburku. Ta byla nejrychlejší na překážkách (9.00).

Výsledky

Petr Jelínek, foto: ČAS - Denisa Kisialová

Vytisknout