přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. prosince 2015, 15:56

ATLETIKA vyrazila „pod stromečky“

Čtvrté letošní vydání jediného specializovaného magazínu o „královně sportů“ si právě v tuto dobu nachází cestu ke svým čtenářům.

Především „všeliké bilancování“. Tečku za sezónou už vykroužily klíčové ankety – tuzemská, evropská, ba i globální, ale ptali jsme se speciálně pro naše médium také předsedy ČAS či předního českého statistika. Kromě ohlédnutí za atletickým rokem 2015 věnujeme ve „čtyřce“ nemalý prostor dostavbě sportovního centra v Ostravě a neopomíjíme ani – v rámci možností časopiseckého zpracování – aktuální suspendaci Ruska z IAAF. Z bilanční první poloviny pak osobně doporučuji články s dvojící letos úspěšných „Opaváků“ Jakuba Holuši a Michala Balnera.

Druhou část, převážně nadčasovou, otevíráme hlavním tématem čísla, mateřstvím atletek. V pravidelných rubrikách můžete pak nahlédnout do alba Jana Marcella, přiblížíme vám talent Lady Pejchalová či filozofii trenérky Dany Jandové. Z odborných textů pak nabízíme analýzu dispozic k tyčce žen, kompenzační posilovací cvičení či pohled psychologie na zhodnocení výkonu. Do této skupiny patří také kinogram (tentokrát Jiřiny Ptáčníkové), a zvlášť jej vyděluji proto, že jeho velkorysejší a přehlednější ztvárnění na dvoustranu je jednou z předzvěstí změn, které – jak doufáme – oceníte.

Ne že bychom chtěli z Atletiky dělat obrázkové čtení – text má pochopitelně svou váhu, jenže … jedna osvědčená novinářská pravda říká, že jedna fotka mnohdy vydá za tisíce slov. Věříme proto, že grafickou proměnu, kterou chystáme a dotkne se v určité míře i obsahu, přivítáte. Určité náznaky najdete již v aktuálním čísle, nejen v kinogramu, ale například v umístění editorialu a dalších prvcích. Každopádně velmi uvítáme jakékoli připomínky k časopisu na mprochazka@atletika.cz nebo redakce@atletika.cz. Na stejných adresách si také můžete objednávat tištěné předplatné pro příští rok (více informací je zde), vyznavači čtení na digitálních médií pak najdou vše potřebné zde.

Ať je ATLETIKA zpříjemněním nejen adventního času, ale zůstane vaším průvodcem i v roce 2016.

S úctou

Michal Procházka, šéfredaktor

P.S. Do článku o mezinárodních anketách se nám vloudila nepřesnost. K předání cen světovým atletům roku ještě vůbec nedošlo, podle posledních informací by se tak mělo stát při HMS v Portlandu. Za chybu se omlouváme.