Pražský půlmaraton vyhrál Kirui, Štefko má limit na MS

sobota 2. dubna 2005
Keňan Silas Kirui vyhrál sedmý ročník Pražského půlmaratonu v traťovém rekordu. Róbert Štefko doběhl sedmý.

Na Pražském půlmaratonu dnes opět padl traťový rekord. Zasloužil se o něj keňský běžec Silas Kirui, který se do cíle dostal za 1:01:07 hodiny. O převaze keňských závodníků nebylo hned od začátku závodu pochyb. Osmičlenná skupinka, ve které byli především Keňané,  se od ostatního startovního pole odtrhla v pátém kilometru. Vítězný byl nakonec Kirui, v těsném závěsu za ním do cíle doběhl další Keňan Stanley Kipkosgei Salil a třetí se do cíle dostal loňský vítěz Joseph Kiprotich Ngeny. Z českých závodníků se nejlépe dařilo Róbertu Štefkovi, který doběhl na sedmém místě a časem 1:03:34 hodiny si zajistil účast na mistrovství světa v půlmaratonu, které se uskuteční letos v říjnu v Edmontonu.  "Mám vyšší ambice, ale s ohledem na podmínky v letošní dlouhé zimě mohu být spokojen," řekl ke svému výkonu v cíli Štefko. Devátou pozici obsadil další Čech Pavel Faschingbauer v čase 1:04:25 hodiny.

I v ženské kategorii triumfovaly Keňanky, ale uspěla i česká závodnice Jana Klimešová, která se vrací po mateřské přestávce. První doběhla Susan Kiruiová z Keni v čase 1:12:49 hodiny, druhá skončila její krajanka Lungakwiagová. Bronzovou medaili získala právě Jana Klimešová, když se do cíle dostala v čase 1:15:31 hodiny.