přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Pražské přebory bez limitů

Na víkendových závodech se letos poprvé předvedli někteří z kandidátů na halové mistrovství světa. Diváci se však limitních výkonů nedočkali.

Nejblíže byl letence do Moskvy Stanislav Sajdok z Dukly, když prolétl cílem 60 m překážek v čase 7.87. Limit mu unikl o 17 setin. Z dalších běhů lze vyzdvihnout patnáctistovku Terezy Čapkové. Slávistická atletka vyhrála v kategorii juniorek časem 4:30.53, když ostatním utekla o více než půl minuty. Její čas by s přehledem stačil i na vítězství v kategorii žen.

Technické disciplíny mohly také přinést lepší výkony, ačkoliv na začátku sezony nelze čekat zázraky. V tyči mužů zvítězil Štěpán Janáček, když z krátkého rozběhu překonal laťku ve výšce 540 cm. Jeho tréninkový kolega Adam Ptáček skončil druhý s 530 centimetry. „Jsou to nadějné a příslibné výkony, oba skákali ze čtrnácti, šestnácti kroků,“ hodnotí výkony svých svěřenců trenér Boleslav Patera. V soutěži žen se přebornicí Prahy stala Pavla Hamáčková, když již včera skočila 430 cm. Druhá zůstala Kateřina Baďurová a třetí Jiřina Ptáčníková, všechny z pražské Dukly.

V koulařském sektoru nenašel přemožitele Remigius Machura ml. Kouli poslal do vzdálenosti 18.07 metrů, ale přesto nebyl úplně spokojen. „Nejpovedenější pokus byl poslední, to bylo opravdu daleko. Jenže mimo výseč,“ lituje mladý atlet klubu A. C. Sparta Praha. Osmnáctimetrový hod byl daleko nad možnosti Machurových soupeřů. Druhý Karas z Dukly hodil 13.49 metrů.

Ze soutěže se v několika disciplínách odhlásil Tomáš Dvořák, který přišel do nafukovací haly pouze jako divák. „Jsem nějaký nachlazený, nebudu to pokoušet.“ Dvořák se letos divákům představí v pátek v Otrokovicích, kde se letos očekává skvěle obsazený mítink.

Kompletní výsledky pražských přeborů naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout