přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Praga Academica opět na Strahově

V úterý 5. června se v Praze na Strahově na stadiónu E.Rošického uskuteční již 42. ročník atletických závodů PRAGA ACADEMICA.

Závod je další z příležitostí pro české reprezentanty k plnění limitů na světové soutěže. Ke kvalitním výkonům by měli napomoci i atleti z dalších 9 zemí (Tunisko, Slovensko, Dánsko, Francie, Švédsko, Ukrajina, USA, Polsko a Portugalsko).

Mezi hlavní disciplíny mítinku patří kvalitně obsazené sprinty – 100 m mužů tradičně jako memoriál Martina Šimůnka, letos je vypsána i trať 200 m mužů.  Skvělý souboj slibují obě 800 m tratě. V mužích by se měl představit Michal Šneberger, v ženách si to znovu rozdají Alena Rücklová s Petrou Lochmanovou, ale i Marcelou Lustigovou a Terezou Čapkovou. Oplatit porážku z extraligy jim bude chtít Tunisanka F. Lanouar. Na 100 m př. žen se představí celá česká špička v čele s Petrou Seidlovou, oběma sestrami Hejnovými a Lucií Martincovou.

Na hlavní ploše stadionu se představí  silní muži (koulaři) - české duo A. Žalský, R. Machura doplní  F. Nikolas z USA , J. Giza z Polska či M. Malymon z Ukrajiny.

Kvalitní podívaná se ale chystá i v doprovodných disciplínách jako je tyč žen, kde se představí   Kateřina Baďurová s Pavlou Rybovou. V mužské tyčce se utká Štěpán Janáček s Adamem Ptáčkem a Janem Kudličkou.

O překonání limitů vypsaných ČAS se budou snažit i štafety mužů na 4x100 m.  Závod na 3000 m mužů je nominačním závodem ČAS na Evropský pohár zemí. Mítink je doplněn žákovskými štafetami.

Závody zahajuje skok o tyči  mužů v 17 hodin. Hlavní program začíná o hodinu později. Slavnostní vyhlášení vítězů v samotném závěru mítinku je připravováno na 20.15 hod.

David Klempíř

Vytisknout