přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. září 2020, 18:07

Polsko opanovalo juniorské MU

V polském Karpaczu proběhlo mezistátní utkání juniorů mezi domácí reprezentací a českým výběrem. V celkovém součtu byli lepší Poláci. Z českých atletů se blýskla zejména Linda Suchá, která vylepšila český juniorský rekord v trojskoku.

V trojskokanském sektoru ukázala další progres v této disciplíně Linda Suchá. Letošní mistryně republiky nejprve v druhé sérii doskákala na 13.33, což bylo jen dva centimetry za osobním rekordem z MČR v Plzni. To však nebylo z její strany vše. V závěrečných pokusech se totiž dokázala zlepšit až na 13.65, čímž vytvořila nový český juniorský rekord. Historické maximum Evy Doležalové z roku 1997 vylepšila o šest centimetrů. Zároveň se také posunula už na páté místo českých historických tabulek za Lucii Májkovou. Naše družstvo bralo body za první místo i v trojskoku mužů, kde byl nejlepší Jakub Kunt za 14.93.

Ve výšce kraloval další atlet ze západočeské metropole, kterým byl Jan Štefela. Svůj triumf navíc ozdobil novým osobním rekordem 216 centimetrů. Čtvrtý Jakub Bělík si výkonem 210 centimetrů osobák vyrovnal. Jeho chvíle pak ještě přišla v dálce, kde připsal na konto českého týmu plný bodový zisk v dalším kariérním maximu 710 centimetrů. Sedm metrů přeskočil i druhý Daniel Petrzelka (701).

Jednou z největších opor byla sprinterka Barbora Šplechtnová. Svěřenkyně Petra Habáska byla nejprve druhá na stovce, když časem 12.05 zaostala jen setinu za vítěznou Polkou Alicjou Struzikovou. Na dvojnásobné trati pak už přemožitelku nenašla a zvítězila za 24.42. Na stejné distanci vyhrál mezi juniory Eduard Kubelík. Jeho vítězný čas měl hodnotu 21.48.  

Na hladké čtvrtce potvrdila papírové předpoklady Barbora Malíková, která si suverénně doběhla pro primát v čase 53.75. Z českých čtvrtkařů se dařilo nejlépe druhému Ondřeji Škrlandovi, který si z Polska odveze nový osobák 47.32. Rychlejší byl pouze domácí Daniel Soltysiak (46.95). Na překážkové čtvrtce sice naše děvčata nezvítězila, přesto dosáhla kvalitních časů i umístění. Kristýna Korelová byla druhá za 59.52 a Magdalena Menčíková finišovala hned za ní v čase 59.81. Zvítězila Alicja Kaczmareková (59.31).

V oštěpu žen ukořistila plný bodový zisk Ivana Koktavá. Finalistka loňského MEJ zaznamenala 49.81. Její kolega v sektoru Martin Florian byl druhý za 67.14. Běžecká prvenství připsali Nico Boketta na patnáctistovce (3:56.44) a Ondřej Hodboď v závodě na 2000 metrů překážek (5:46.39). Tereze Eleně Šínové chyběl v dálce k vítězství jediný centimetr, když skočila nejdále 622 centimetrů. 

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout