přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. května 2019, 14:07

Pohybová gramotnost se naplno rozjíždí

Loni nastartovaný projekt ČAS „Pohybová gramotnost“ se v letošním roce rozbíhá na plné obrátky, aktuálně byly spuštěny nové webové stránky. Pohybová gramotnost zastřešuje několik dalších projektů týkajících se atletiky dětí a mládeže.

Pohybová gramotnost je v minulém roce vzniklý projekt Českého atletického svazu, který je zaměřen na získání základních pohybových dovedností dětí a rodičů. Spadají pod něj další dílčí projekty, jako jsou „Atletika pro děti“, „Atletika pro celou rodinu“, „Jsem atlet“ a atletické soutěže pro školní mládež (Štafetový pohár, Pohár rozhlasu, Středoškolský atletický pohár). Nové webové stránky www.pohybova-gramotnost.com jsou informačním zdrojem i jakýmsi rozcestníkem k těmto projektům.

Primárním cílem projektu je zvýšení pohybových schopností a dovedností současné populace v České republice, dovést tím rodiče, děti a mladé lidi k zodpovědnosti za své zdraví a naučit je, jak správnými a pravidelnými činnostmi působit příznivě na zdraví a kvalitu svého života. V rámci projektů spadajících pod Pohybovou gramotnost si tak mohou cílové skupiny vybrat z nabízené škály tu aktivitu, která je nejvíc zajímá a do které se mohou zapojit.

Projekt Pohybová gramotnost najdete také na Facebooku (www.facebook.com/pohybovagramotnost) a Instagramu (www.instagram.com/pohybovagramotnost).

Zároveň byly spuštěny weby www.atletikaprodeti.cz (inovovaný) a www.atletikaprorodinu.cz (nový).

Pod projekt „Jsem atlet“ (www.jsematlet.cz), který má přirozeně také svůj Facebook (www.facebook.com/JsemAtlet) i Instagram (www.instagram.com/jsematlet), pak spadají školní soutěž soutěže pro děti a mládež, z nichž první dvě jsou momentálně v plném proudu. Jedná se o Štafetový pohár (www.stafetovypohar.cz), finále soutěže pro první stupeň ZŠ hostí již ve středu 29. května Vlašim; Pohár rozhlasu (www.poharrozhlasu.cz) pro druhý stupeň ZŠ, jehož vyvrcholení proběhne 11. června v Plzni; a Středoškolský pohár (www.stredoskolskypohar.cz), který startuje v září.