Poháry Corny rozdány

úterý 9. října 2012
V Břeclavi se za účasti patronky soutěže, Barbory Špotákové, uzavřel 31. ročník Corny středoškolského atletického poháru. Z vítězství se radovali chlapci z Mendelova gymnázia v Opavě a gymnazistky ze Šumperka.

Finále Corny středoškolského atletického poháru, které se za relativně chladného počasí  konalo v duchu tradice posledních let v jihomoravské Břeclavi, mělo svoji kvalitu, o čemž svědčí vysoké bodové zisky nejúspěšnějších týmů. V mužské kategorii zvítězilo Mendelovo gymnázium v Opavě, které dokázalo sesbírat 9837 b. Druzí skončili studenti Církevního gymnázia Německého řádu v Olomouci (9630 b), třetí byli Domažličtí z gymnázia J. Š. Baara (9200 b).

Ženská kategorie měla jasné suverénky v gymnazistkách ze Šumperka (9774 b), na druhém místě skončilo Gymnázium a Obchodní akademie Hodonín (8661) a třetí příčku obsadily dívky z gymnázia Hády Brno s 8616 body.

Individuálně si nejvíce zaslouží vyzdvihnutí Veronika Paličková závodící za hodonínské gymnázium, která vyhrála šedesátku v čase 7.69 a dvoustovku za 25.08. Opavák Tomáš Vystrk běžel čtvrtku za 49.69, ve výšce překonala Nikola Pařilová (gymnázium Hády Brno) 172 cm.

Republikového finále Corny poháru se jako již tradičně zúčastnila dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková, která převzala patronát nad soutěží od Tomáše Dvořáka v roce 2006, tedy v době, kdy ještě nebyla příliš známá. Její vazba se soutěží tak kopíruje její cestu na vrchol lemovanou sedmi medailemi z vrcholných akcí. „Snad na mě ale nebudou středoškoláci koukat jako na někoho vzdáleného, ale poznají, že jsem obyčejná holka,“  přála si světová rekordmanka.

V Corny SŠAP soutěží 12členné týmy studentů 1. až 4. ročníku středních škol (kvinty až oktávy gymnázií) v sedmi disciplínách, vyhodnocení probíhá na základě bodovacích tabulek dvou výkonů za tým. Dívky běhají 60, 200 a 800 m a vrhají tříkilovou koulí,chlapci mají na programu 100, 400 a 1500 m, kouli 5 kg. Pro obě kategorie pak platí výška, dálka a štafeta 100-200-300-400 m.