přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuality

15. 10. 2019

Kosgeiová první maratonkyní pod 2:15

Atletika zažila mimořádný maratonský víkend. V sobotu ve Vídni padla v podání Keňana Kipchogeho (a jeho početné ekipě vodičů) vysněná dvouhodinová hranice. V neděli pak na druhé straně Atlantiku posunula možnosti žen i Brigid Kosgeiová, když v Chicagu jako první zvládla maraton pod 2:15, a rovnou téměř o minutu – 2:14:04. Trochu paradoxně se tak ženský světový rekord dostal k mužskému na 12,5 minuty, blíže už byl naposledy v roce 2003, kdy zaběhla dosavadní maximum Britka Radcliffeová (2:15:25).

5. 10. 2019

Staněk 10. v jedinečném koulařském klání

V průběhu devátého soutěžního dne jsme měli zastoupení v třech disciplínách. Tomáš Staněk si vyházel v nejkvalitnější koulařské soutěži historie desáté místo. Oštěpař Jakub Vadlejch hladce postoupil do finále. Štafeta čtvrtkařů obsadila jedenáctou příčku. Mílařka Sifan Hassanová, Hellen Obiriová na pětce a Joe Kovacs v kouli vylepšili rekordy šampionátu. Trojskokanka Yulimar Rojasová nezaostala daleko za světovým rekordem.

3. 10. 2019

Staněk do finále MS

Sedmý soutěžní den světového šampionátu v Dauhá byl na českou účast poměrně bohatý. Na stadionu Khalifa se představilo pět českých reprezentantů. Koulař Tomáš Staněk se probil do finále. Cesta mílařky Kristiiny Mäki skončila v semifinále. Filip Sasínek a Jakub Holuša nepostoupili z rozběhu na 1500 metrů. Kateřina Cachová obsadila v sedmiboji šestnácté místo. Vrcholem večera bylo finále žen na 400 metrů, které ovládla Bahrajnka Salwa Eid Naserová z Bahrajnu v jedinečném čase 48.14.