přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuality

5. 4. 2019

Rojasová opět na vzestupu

Venezuelská trojskokanka Yulimar Rojasová patří ve světě atletiky k závodnicím s největším potenciálem stát se jednou z nejvýraznějších osobností tohoto sportu. Nezaujímá ovšem pouze extravagantním zjevem, ale hlavně jedinečnými výkony. Za svou poměrně krátkou trojskokanskou kariéru dokázala získat již dva tituly halové mistryně světa a jednou se radovala ze světového zlata i pod otevřeným nebem. Podaří se jí ho obhájit letos v katarském Dauhá?

29. 3. 2019

Poděbrady s obhájci i Drahotovou

V sobotu 6. dubna proběhne již 87. ročník tradičního chodeckého závodu Poděbrady Walking, který spadá do kategorie Permit Meeting EA a je zároveň také mezistátním utkáním i mistrovstvím republiky mužů a žen na trati 20 kilometrů. I tentokrát se ve středočeském lázeňském městě sejde velice zajímavá mezinárodní konkurence. Nechybí obhájci loňských prvenství Christopher Linke a Eleanora Giorgiová ani domácí hvězda Anežka Drahotová.

22. 3. 2019

Česko-norská spolupráce

Nový projekt Českého atletického svazu Pohybová gramotnost odstartoval začátkem letošního roku a je zaměřen na zdravý vývoj a získání běžných pohybových dovedností dětí a mládeže, ale také rodičů. Zástupci Českého atletického svazu se v souvislosti s tímto tématem zúčastnili workshopu, který připravili společně s Norským atletickým svazem v Oslu. Za podpory Norských fondů tak bylo možné vyměnit si zkušenosti v oblasti práce s dětmi a jejich rodiči, metodiky, školení, trenérské činnosti a soutěží.