přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuality

11. 9. 2018

Na Běchovice zve Eva Vrabcová Nývltová

Na světě není mnoho podobných dlouhověkých atletických akcí. Vlastně je na celé planetě jediná starší svého druhu, věhlasný maraton v Bostonu, a to ještě jen o pár týdnů. Silniční běžecký závod na deset kilometrů se z Běchovic – tehdy obce na okraji Prahy – vydal směrem do města poprvé na sklonku května roku 1897, a jelikož se od té doby konal každoročně, vyvinula se z něj ojedinělá událost. Poslední zářijovou neděli (30. 9.) se uskuteční již po sto dvacáté druhé, bude u toho i ambasadorka Eva Vrabcová Nývltová.

9. 9. 2018

Kipruto ozdobil Birell Grand Prix druhým časem historie

Opět nezapomenutelný zážitek nabídl třiadvacátý ročník Birell Grand Prix Praha. Mezi muži vévodil hned od začátku keňský závodník a člen RunCzech Racing Teamu Rhonex Kipruto, který časem 26:46 nakonec zaostal pouhé dvě vteřiny za světovým rekordem. Ženské startovní pole ovládla nejlepším letošním výkonem Caroline Chepkoech Kipkurui a časem 30:19 si vylepšila svůj osobní rekord. Mužský souboj mezi českými elitními atlety se nesl ve znamení duelu Jakuba Zemaníka a Jiřího Homoláče. Zemaník ve své premiéře na závodech RunCzech nakonec protnul cílovou čáru jako první Čech s časem 29:30. Zápolení českých žen dopadlo podle očekávání, když ženám s časem 33:57 kralovala členka RunCzech Racing týmu Eva Vrabcová-Nývltová.

6. 9. 2018

Kvartet kapitánů se podepisoval na výstavě

Program ambasadorů-kapitánů týmů Kontinentálního poháru v Ostravě je nabitý. Po včerejším uvítání, kde ještě chyběla Nezha Bidouaneová, se sešla kompletní čtveřice na výstavě, která běží v NC Nová Karolina až do neděle. Vedle autogramiády už také probíhalo špičkování před soutěží – hvězdní kapitáni, ač sami nezávodící, totiž sehrají při soutěži aktivní roli a budou sázet na silné disciplíny svého týmu žolíky.