přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuality

4. 11. 2019

Staň se rozhodčím, láká kampaň

Český atletický svaz v listopadu spouští kampaň „Jsem rozhodčí“, která cílí na posílení rozhodcovského sboru a zvýšení prestiže této profese. „Bez tebe se …nestartuje, …nehází, …nezávodí“ – to jsou hesla, která jsou také motivy spotů natočených speciálně pro kampaň. Zahrálo si v nich několik reprezentantů, oštěpařka Nikola Ogrodníková, diskařští bratři Michal a Jakub Forejtovi či sprinteři Jan Veleba, Dominik Záleský a Jan Jirka.

31. 10. 2019

Co přinesl Konvent EA v Tallinnu

Předávání cen Golden Tracks pro nejlepší atlety Evropy je součástí každoročního Konventu EA, který se konal koncem minulého týdne v estonském Tallinnu. Oceněna však nebyla pouze snaha největších atletických hvězd starého kontinentu, ale například i skvělá dlouhodobá trenérská práce koučů Lucie Plašilové a Jaroslava Jóna. V rámci konventu se pak jednalo a rozhodovalo o řadě dalších záležitostí, které se úzce týkají i české atletiky.

15. 10. 2019

Kosgeiová první maratonkyní pod 2:15

Atletika zažila mimořádný maratonský víkend. V sobotu ve Vídni padla v podání Keňana Kipchogeho (a jeho početné ekipě vodičů) vysněná dvouhodinová hranice. V neděli pak na druhé straně Atlantiku posunula možnosti žen i Brigid Kosgeiová, když v Chicagu jako první zvládla maraton pod 2:15, a rovnou téměř o minutu – 2:14:04. Trochu paradoxně se tak ženský světový rekord dostal k mužskému na 12,5 minuty, blíže už byl naposledy v roce 2003, kdy zaběhla dosavadní maximum Britka Radcliffeová (2:15:25).