přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuality

29. 3. 2019

Poděbrady s obhájci i Drahotovou

V sobotu 6. dubna proběhne již 87. ročník tradičního chodeckého závodu Poděbrady Walking, který spadá do kategorie Permit Meeting EA a je zároveň také mezistátním utkáním i mistrovstvím republiky mužů a žen na trati 20 kilometrů. I tentokrát se ve středočeském lázeňském městě sejde velice zajímavá mezinárodní konkurence. Nechybí obhájci loňských prvenství Christopher Linke a Eleanora Giorgiová ani domácí hvězda Anežka Drahotová.

22. 3. 2019

Česko-norská spolupráce

Nový projekt Českého atletického svazu Pohybová gramotnost odstartoval začátkem letošního roku a je zaměřen na zdravý vývoj a získání běžných pohybových dovedností dětí a mládeže, ale také rodičů. Zástupci Českého atletického svazu se v souvislosti s tímto tématem zúčastnili workshopu, který připravili společně s Norským atletickým svazem v Oslu. Za podpory Norských fondů tak bylo možné vyměnit si zkušenosti v oblasti práce s dětmi a jejich rodiči, metodiky, školení, trenérské činnosti a soutěží.

2. 3. 2019

Staněk má svůj bronz, dostal ho na chodbě

Tak to tu ještě nebylo. Zřejmě spíše z nedostatku prostoru na ploše než z touhy po inovaci umístili pořadatelé „ceremoniál“ v Glasgow do koridoru mezi cyklistickým velodromem a atletickou halou. Tomáš Staněk tak svůj bronz obdržel z rukou předsedy ČAS Libora Varhaníka nikoli jako obvykle před zraky všech diváků v aréně, ale před pár desítkami přihlížejících, především z řad médií a českého týmu.