přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuality

17. 3. 2020

Rozloučení se Zátopkovou proběhne komorně

Pohřeb olympijské vítězky v hodu oštěpem Dany Zátopkové, která zemřela minulý týden v pátek ve věku 97 let, se uskuteční v pátek 20. března 2020 od 15:30 v přímém přenosu na ČT Sport. Obřadu na místě se zúčastní jen omezené množství hostů, na poslední cestě legendě českého sportu zahraje podle jejího přání umělecký soubor Ondráš. Na místě nebude k dispozici žádná kondolenční kniha ani pietní místo, veřejné pietní akce se plánují později.

16. 3. 2020

Uzavření sídla ČAS pro návštěvy

Český atletický svaz upozorňuje své členy, že v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu na území České republiky a v souvislosti s tím, že je od 16. března 2020 od 0.00 do 24. března 2020 do 6.00 hodin zakázán volný pohyb osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest, je sídlo Českého atletického svazu pro fyzické návštěvy uzavřeno. V případě nutnosti řešte veškeré záležitosti buď telefonicky nebo emailem, jsme vám touto cestou plně k dispozici.

12. 3. 2020

Prohlášení ČAS s ohledem na vyhlášení nouzového stavu v ČR

S ohledem na dnešní rozhodnutí Vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu, kdy se s účinností od 13. března 2020 od 6 hodin zakazují hromadné akce, kde je najednou více než 30 osob, dále zákaz vstupu na vnitřní sportoviště apeluje Český atletický svaz na pořadatele atletických závodů včetně závodů mimo dráhu, krajské atletické svazy a oddíly a kluby ČAS o dodržování tohoto rozhodnutí.

12. 3. 2020

VELKÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY V ČESKU SE ODKLÁDAJÍ

Podle očekávání situace ohledně opatření Bezpečnostní rady státu ovlivnila pořádání nejbližších běžeckých závodů. Co do účastníků ten vůbec největší podnik u nás, 22. ročník Sportisimo 1/2Maratonu Praha (původní termín 28. 3.), je odložen na neurčito. Podobně ještě nemají jasno pořadatelé řádově menších, ale stále pro stovky účastníků chystaných Pečecké 10 (mělo se běžet 14. 3.) či RunTour v Českých Budějovicích (rovněž 14. 3.). Zareagovat musely ale i malé akce jako Vaše liga, která svou kapacitu pro nejbližší závod (21. 3.) snížila na sto účastníků.