přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuality

13. 12. 2018

Dvořáková: pořád si připadám jako nováček

Rodačka ze Záborné na Vysočině je bezpochyby tuzemským běžeckým objevem roku. Na jeho začátku znal jméno studentky čtvrtého ročníku medicíny málokdo, na jeho konci už je – přinejmenším v naší kotlině – skloňováno na všech běžeckých webech. Na víkendové krosové „Evropě“ v Tilburgu dosáhla 22letá svěřenkyně Jana Pernici 18. místem jednoho z nejlepších českých výsledků v historii šampionátu.

9. 12. 2018

Eurokrosu vládli Norové, Dvořáková 18.

Bratři Jakob a Filip Ingebrigtsenové opanovali své závody na ME v krosu v nizozemském Tilburgu a dovedli Norsko k triumfu v medailovém pořadí. Nejvíce cenných kovů i bodů za výsledky do osmičky vezou Britové, dvě týmové radosti na bedně včetně jedné hymny si užili i domácí. O nejlepší český výsledek se postarala Kristýna Dvořáková mezi ženami do 22 let, velmi dobře si počínal i její vrstevník Viktor Šinágl (35.) a mezi dospělými Moira Stewartová (29.).

4. 12. 2018

Světovými atlety roku Kipchoge a Ibarguenová

V Monaku na tradičním galavečeru byli vyhlášeni nejlepší světoví atleti uplynulé sezony. Mezi muži získal prestižní ocenění Eliud Kipchoge, jenž v Berlíně překonal světový rekord v maratonu. Ženskou atletickou královnou se pro rok 2018 stala fenomenální dálkařka a trojskokanka Caterine Ibarguenová. V kategorii Rising Star se z vítězství radovali švédský tyčkař Armand Duplantis a americká sprinterka Sydney McLaughlinová.