přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. ledna 2014, 20:42

Obergföllová ve šlépějích Špotákové - bude matkou

Mistryně světa z Moskvy, německá oštěpařka Christina Obergföllová, čeká ve 32 letech svého prvního potomka. Přerušuje kvůli tomu kariéru.

obergfoll_n.jpgŽe je pro ni Barbora Špotáková v lecčems příkladem, se Christina Obergföllová nikdy netajila. A to jak v dobách, kdy sice byla dlouhodobě ve špičce a sbírala medaile, ale pořád ne a ne vystoupat na ten nejvyšší stupínek, tak i později, když se konečně stala mistryní světa, přičemž cestu k titulu ji usnadnila Barbora svým mateřstvím. A právě o něm 32letá rodačka z baden-würtenbergskéko Lahru  v poslední době často hovořila. Její přání nezůstalo oslyšeno, v sobotu ráno na svůj facebookovský pověsila následující sdělení: „Jsem nesmírně ráda, že vám mohu oznámit, že si v tomto roku dávám mateřskou přestávku.“

Její manžel, bývalý oštěpař Boris Henry, který po svatbě přijal její příjmení, to posléze rozvedl pro německý tisk následovně:  "Budeme rodiči, oba se na to moc těšíme. Všechno je báječné a dítě snad zdravé. Vše, co můžete vidět na ultrazvuku, je v pořádku , " prohlásil Obergföll.

Jeho žena tak jistojistě nebude závodit na letošním mistrovství Evropy, další soutěže však zůstávají pro ni otevřené. "Sportovní příprava bude i nadále ovlivňovat můj každodenní život . V roce 2015 máme mistrovství světa a hlavně tu jsou olympijské hry 2016, ke kterým se hodně upínám,"  napsala Obergföllová.

 

Adam Pražák, foto: graf.cz

Vytisknout