přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. února 2011, 11:31

O víkendu vytáhnou do boje „těžké kalibry“

Následující dny vzbuzují velká očekávání. V Moskvě se vrací Isinbajevová, ve Stuttgartu se utkají překážkáři Robles s Oliverem a v Tallinnu se spekuluje o novém SR v sedmiboji. A to samozřejmě není vše.

Po prologu v New Yorku se seriál velkých mítinků zaštítěných IAAF přesouvá definitivně do Evropy, přičemž v permanenci budou oba víkendové dny. Sobota patří Stuttgartu a tamnímu Sparkassen cupu. Zde největší pozornost přitahuje duel překážkářů Dayrona Roblese a Davida Olivera, dalšími hvězdami jsou třeba sprinter Christophe Lemaitre, tyčkaři Renaud Lavillenie či Fabiana Murerová ad. Z českých závodníků je ve zveřejněné startovce pouze Jakub Holuša, který by měl startovat na půlce po boku třeba Abubakera Kakiho či mistra Evropy Marcina Lewandowského.
Stránky mítinku

V neděli se zraky atletických příznivců stočí stejným směrem, jakým je upínala trojice sester ze známé Čechovovy hry – tedy na Moskvu. Ve zdejší hale CSKA by měla ukončit svoji téměř roční absenci na závodních kolbištích jedna z největších atletických hvězd posledních let Jelena Isinbajevová. Jejímu návratu do tyčkařského sektoru by měla být osobně přítomna i Jiřina Ptáčníková, a sice v roli jedné ze soupeřek. Závodit by měl i partner Ptáčníkové, překážkář Petr Svoboda, tuhá konkurence především domácích čtvrtkařek čeká Denisu Rosolovou.
Stránky mítinku

Zajímavé události se čekají i v pobaltském Tallinnu. Na tamním mezinárodním vícebojařském mítinku vyhlásil útok na vlastní světový rekord z loňského března Američan Ashton Eaton. Mezi jeho soupeři by měl být i pětinásobný vítěz závodu Roman Šebrle, který by se zde rád nominoval na nadcházející HME. „Poslední sprintérský trénink ve středu vypadal dobře, jsem v pořádku a připravený podat co nejlepší výkon. Mohlo by to být okolo 5900, možná i blízko k 6000 bodům,“ spřádala legenda víceboje plány před svým čtvrtečním odletem.

Adam Pražák

Vytisknout