přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. prosince 2010, 17:13

Novinky z české (a slovenské) atletiky

Přinášíme čerstvé zprávy, které přinesl web topathletics.org. V článku najdete témata jako „trenérský úlovek“, „Svobodova forma“, cestovní trable dvojčat Velďákových nebo novinky z Tretry a moravské tour.

Začněme od konce novinek z manažerské skupiny Top Athletics. Jubilejní 50. Zlatá tretra Ostrava hlásí, že obě kladivářské soutěže, které se uskuteční 30. května, zůstávají i v druhém ročníku součástí seriálu IAAF. A hned se mohou pochlubit dvěma významnými jmény na startovce: mezi ženami nebude chybět obhájkyně letošního prvenství, aktuální světová mistryně i rekordmanka, Polka Anita Wlodarczyková, mezi muži zase úřadující evropský šampion, Slovák Libor Charfreitag.

Sedmý ročník Moravské výškařské tour bude mít na své startovce také českou mužskou jedničku Jaroslava Bábu. Jeho ženský protějšek Iva Straková už start potvrdil dříve, stejně jako už několik hvězd ze zahraničí: medailisté z ME Němka Friedrichová, Švédka Greenová, Rus Uchov a také jeho krajan, další vynikající výškař Dmitrik.

Skokanská dvojčata sestry Velďákovy se včera vracely z Jihoafrické republiky. Sněhová situace v Londýně je však donutila přesměrovat si let přes Dubaj, ohrožena tak byla účast na dnešním slovenském Atletovi roku. Nakonec se „Janka a Danka“ dostaly domů ještě dnes, takže by měly svou účast na vyhlášení konaném v Lučenci stihnout. Ve výsledku dopadly lépe, než mnozí, kteří uvízli na největším evropském letišti ve Frankfurtu nad Mohanem.

„Posledním trénink rychlosti a rychlostní vytrvalosti se nám vydařil. Petr Svoboda běhal překážky tak rychle, jako nikdy v tomto období,“ píše Luděk Svoboda z kempu na Kanárských ostrovech. Podle trenéra Svobody a stránek jeho skupiny svobodagroup.cz je na tom dobře také Martin Mazáč i ostatní sprinteři, kteří překážkám neholdují.


Organizátor soustředění i plavby Michal Pogány a rybářský šéf Jan Železný – foto: topathletics.org

Mimoatletický, ale veskrze sportovní výkon mají na svém kontě členové realizačního týmu na Kanárech. Pod vedením „hlavního“ rybáře Jana Železného se nakonec fyzioterapeutovi Stanislavu Táborovi podařil pořádný úlovek. Podle svobodagroup.cz ani Železný nedokázal „nejméně třímetrovou“ rybu identifikovat, ale jak Svoboda upozorňuje, „nezáleželo totiž ani tak na tom, co se chytilo, ale že se něco vůbec chytilo a bude se mít o čem mluvit.“

Michal Procházka

Vytisknout