přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. ledna 2014, 14:05

Německá diskařka Müllerová se oženila

Nadine Müllerová, v jejíž sbírce medailí najdeme třeba stříbra z MS 2011 a ME 2012, se rozhodla odtajnit svoji sexuální orientaci a na Silvestra si vzala svoji dlouholetou partnerku Sabine.

O svém veřejném coming outu, tedy přihlášení se k menšinové sexuální orientaci, uvažovala Nadine Müllerová již dlouho. „Rodiče, kamarádi i známí z atletiky o mé homosexualitě věděli léta, ale před širší veřejností jsem to skrývala. Postupem času mi však stále více vadilo, že se nemohu normálně hlásit ke své partnerce, že si musíme hlídat, aby nás náhodou někdo nezahlédl,“ přiznala špičková diskařka v čerstvém rozhovoru pro webové stránky německého atletického svazu.

Před koncem roku příslovečný pohár přetekl a Müllerová s partnerkou se rozhodly do toho „praštit“. A to velmi zhurta, svatba se konala již za tři týdny. „Na úřadě měli poslední volný termín v roce 2013, ráno v 10 hodin. Tak jsme po něm skočily,“ líčí 28letá rodačka z Lipska. Obřad proběhl jen v úzkém kruhu rodiny a kamarádů, nicméně i tak byly přípravy vzhledem k brzkému termínu dosti hektické. „Šaty nám přišly až den před svatbou a v samotný den obřadu jsme vstávaly ve čtyři ráno, abychom vše stihly včetně úpravy vlasů, o kterou se postarala naše známá, kadeřnice. Naštěstí vše klaplo,“ popsala Müllerová.  

Jejich akce měla očekávatelný ohlas, a to i v médiích. Aby ne, vždyť vytáhlá diskařka se stala první německou profesionální sportovkyní, která se počas své kariéry přihlásila k homosexualitě. „Jednu dobu mi vyzváněl telefon skoro pořád, ale na to jsem byla připravena. A teď jsem moc ráda, že jsme se k tomu kroku odhodlaly. Cítím, jako by ze mě spadlo těžké břímě. Je to tak osvobozující!“ raduje se, k čemuž jistě přispívá i to, že valná většina ohlasů byla pozitivních. „Dostalo se nám podpory z mnoha stran, až mě to překvapilo. Stojí za mnou i můj zaměstnavatel a sponzoři,“ těší příslušnici německého policejního sboru.

Do budoucna tak Müllerová hledí s optimismem. I proto, že operace ramene, kterou podstoupila před třemi měsíci, dopadla dobře a ona se tak může bez dalších starostí připravovat na novou sezonu. „Soupeřky se mnou musejí počítat,“ vzkazuje jim čtvrtá z loňského šampionátu v Moskvě.  Velké věci plánuje i v osobním životě. Rozhodně chceme mít děti. Už jsme dokonce začaly hledat vhodného dárce spermatu, prozradila novopečená majitelka snubního prstenu.

Adam Pražák

Vytisknout