přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Největší favorité na Atleta roku: dva mistři světa

Vyhlášení ankety o nejlepšího českého atleta proběhne již tuto sobotu 10. listopadu.

Foto: Josef Čech

Výsledky budou odhaleny na galavečeru, který vysílá v přímém přenosu od 21.30 hodin první program České televize. V rámci zábavné show čeká na diváky, ale i samotné atlety řada překvapení.

Při slavnostním vyhlášení ankety Atlet roku 2007 se česká veřejnost dozví, jak výkony české atletické elity v letošní sezoně zhodnotili novináři, trenéři a další odborníci. Desítka sportovců s nejvyšším bodovým ziskem je již známa, nechybí v ní pochopitelně všichni tři medailisté z Ósaky: mistři světa pod otevřeným nebem oštěpařka Barbora Špotáková a desetibojař Roman Šebrle a vicemistryně Kateřina Baďurová. Pro Šebrleho to může být již šestý titul v řadě, pro Špotákovou i Baďurovou by to byla premiéra.

Zábavný večer moderovaný Alešem Hámou a Monikou Absolonovou dává příležitost atletům projevit se i jinak než na oválech nebo v sektorech. Loni například zpíval Roman Šebrle, na něco obdobného se mohou diváci těšit i tentokrát. Vůbec je připraveno větší „zapojení“ atletů do programu, nachystáno je totiž hned několik překvapení. V rámci večera vystoupí populární zpěváci a skupiny, mezi nimi Chinaski, Karel Gott, Wanastowi Wjecy, Miro Žbirka.

Hlavní cílem však zůstává vyhlásit umístění v nejlepší desítce, s napětím bude sledován zejména souboj šampionů Šebrle – Špotáková. Táhnout však budou také kategorie junior, objev a trenér roku. Po mládežnické stránce byl letošní rok totiž také mimořádně úspěšný, ze svých šampionátů dohromady přivezla budoucnost české atletiky rekordních 13 medailí, takže i ocenění v juniorské kategorii je velmi prestižní. Objevem roku se může stát i atlet, který po nějakou dobu stagnoval a teď se dokázal prosadit. Podobnou bitvu, jaká se odehrává o titul v hlavní kategorii, lze očekávat i mezi trenéry.

Příjezd nejlepších atletů na slavnostní večer zajistí dvě černé limuzíny Lincoln Town Car. Jedná se o luxusní extradlouhé vozy, do verze Royale i Krystal, kterými atleti přijedou, se vejde až 10 osob. Příjemný bude pro atlety nejen příjezd, ale i samotný galavečer, v jehož průběhu budou obdarováni mimo jiné cihličkami z 24karátového zlata. První tři z desítky atletů se mohou těšit na cihličku o hmotnosti jedné trojské unce (31,104 gramů), ostatní dostanou cihličky o hmotnosti 20ti gramů.

Jaké příčky jednotliví atleti obsadí, se stejně jako výsledky dalších kategorií dozvíte v sobotu 10. listopadu v přímém přenosu České televize od 21.30 hodin na ČT 1.


Desítka finalistů (v abecedním pořadí):

Bába Jaroslav
Baďurová Kateřina
Brejchová Nikola
Cechlová Pospíšilová Věra
Hejnová Zuzana
Janků Tomáš
Pichrtová Anna
Ščerbová Denisa
Šebrle Roman
Špotáková Barbora

Pořadí od 11. místa:

MístoAtlet(ka)DisciplínaBody

11.

Holuša Jakub3000 m př., 1500 m

119

12.

Rybová Pavlaskok o tyči

109

13.

Ledvinová Lenkahod kladivem

83

14.

Šulc Vojtěch100 m, 200 m

52

15.

Cachová Kateřinasedmiboj

25

16.

Laláková Barboraskok vysoký

20

17.

Marcell Janhod diskem, vrh koulí

19

18.

Novotný Romanskok daleký

18

19.-20.

Šafránková Kateřinahod kladivem

1

19.-20.

Ženy ČR - běh do vrchu
(Pichrtová, Milesová,
Metelková)
běh do vrchu

1

 

Michal Procházka

Vytisknout