přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. července 2013, 22:16

Nad Metují se vedlo hlavně vrhačům a Svobodové

Sobotní extraligový mítink v Novém Městě nad Metují ozdobily daleké hody kladivářů Melicha a Králové, téměř osmdesátka v podání oštěpaře Frydrycha a 460 cm tyčkařky Svobodové.

Velká cena Nového města nad Metují skýtala pro atlety jednu z posledních možností vepsat své jméno na soupisku pro mistrovství světa, která se s definitivní platností uzavře v pondělí. Nejblíže tomu byl oštěpař Petr Frydrych, který vytrvale posílal své náčiní nedaleko kýžené mety 81 metrů, i nejdelší z jeho hodů však přeci jen byl o něco kratší. Svěřence Jana Železného tak může těšit „jen“ to, že si výkonem 79.28 m vytvořil letošní maximum.

Dobrou formu potvrdili někteří z těch, kteří měli splněný limit pro Moskvu z dřívější doby. Platí to třeba o kladivářce Tereze Králové, která hodila 69.31 m, či jejímu mužskému kolegovi z disciplíny, Lukáši Melichovi, jenž předvedl 76.92 m. V tyčce žen se pak jeden z nejlepších výkonů v sezoně povedl Jiřině Svobodové, jež skočila 460 cm.

Mítink byl předposledním z celkem sedmi závodů druhého kola Česká spořitelna atletické extraligy, které  se stejně jako celá soutěž završí 25. srpna mítinkem v Pardubicích. Nejlepší kluby se pak v plném složení vrátí na novoměstský stadion, aby zde 8. září bojovaly o titul mistra republiky v soutěži družstev.

Výsledky 

Adam Pražák

Vytisknout