přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. února 2016, 13:43

Nabitá soutěž koulařů v Jablonci. Spuštěn předprodej

Polští šampioni Majewski a Bukowiecki, vítěz halové tour Kanaďan Nedow a pochopitelně také domácí jednička Staněk, to jsou další hvězdy, které budou k vidění za dva týdny na severu Čech. Fanoušci už také mohou kupovat vstupenky, jejichž prodej byl spuštěn v pondělí v poledne.

Staněk, Majewski, Bukowiecki, Nedow

Patří mezi malý počet koulařů, kteří už letos dokázali překonat 21metrovou hranici. Letos v červnu 25letý Tomáš Staněk se díky svému absolutnímu osobnímu rekordu 21.26 m z německého Rochlitzu nakrátko ocitl i na čele světových tabulek. Z jeho soupeřů se však povedlo překonat 21metrovou hranici i Kanaďanu Timu Nedowovi. Staňkův vrstevník (je jen o necelý rok starší), jehož prozatím nejvýraznějším úspěchem je stříbro na panamerických hrách, ovládl premiérovou světovou halovou tour i díky výkonu 21.33 m ve Stockholmu.

Oba mohou čekat ostrou konkurenci od svých polských soupeřů. Za kvality Tomasze Majewského výmluvně hovoří tituly z posledních dvou olympijských her, 34letý borec má doma ale také halové úspěchy, zlato z HME v Turíně 2009 a dva světové bronzy z Valencie 2008 a Istanbulu 2012. Prozatím předvedl v sezóně nejlépe 20.41, ovšem jeho možnosti jsou daleko za 21 metry – osobák v hale 21.72, venku 21.95.

To Konrad Bukowiecki je naopak z nastupující generace polských koulařů – vždyť první den halového MS v Portlandu mu bude teprve 19 let a stále tedy letos může startovat mezi juniory. Už toho ale v mládežnických kategoriích dokázal dost, na svém kontě má mezi „19letými“ tituly mistra Evropy (Eskilstuna 2015) i světa (Eugene 2014) a aktuálně vylepšil i juniorský evropský rekord na 22.48. S náčiním pro dospělé se také činí, už jej v sezóně dokázal poslat do vzdálenosti  20.58 (venku dokonce už na 20.78). A loni byl na HME v Praze šestý (viz foto).

Vstupenky od 199 korun

Dnes bylo také do prodeje uvolněno pět set vstupenek ve čtyřech cenových kategoriích. Nejdražší jsou za 499 korun na speciální montovanou tribunu u tyčkařského sektoru, obdobně si mohou diváci vychutnat i soutěž koulařů, na tuto tribunu stojí lístek 399 Kč. Stejnou cenu má vstupné I. kategorie k sezení na balkon (blíže k tyčce a také cíli sprintů), II. kategorie pak přijde na 299. Nejlevněji lze pořídit lístky na stání, které jsou za 199.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal (přímý odkaz).

 

Michal Procházka, foto: Praha2015

Vytisknout