Na Strahově se blýskli Seidlová a Šnejdr

pátek 12. ledna 2018
Páteční podvečer patřil ve strahovské hale veřejným závodům. Na startu se představilo hned několik reprezentantů. O nejvýraznější výkony se postarali sprinterka Klára Seidlová a běžec Filip Šnejdr.

Klára Seidlová zaklekla do bloku závodu na 150 metrů. Jednalo se o její první letošní start a vedlo se jí opravdu skvěle, když dokázala časem 17.64 historické halové české maximum na této distanci. O pět setin vylepšila rok starý výkon své tréninkové kolegyně Barbory Procházkové. „Běželo se mi velmi dobře. Tak rychlý čas jsem nečekala. Přesto, že tréninky napovídaly, že bych měla běžet lépe než minulý rok, byla jsem ze svého výkonu překvapena. Závod je přeci jen něco jiného než trénink. Už se těším na šedesátku, kde jsou větší předpoklady, že tolik nevytuhnu,“ zhodnotila. Skvělé osobní rekordy zaznamenaly též Lada Vondrová (18.07) a Martina Hofmanová (18.18). Tyto dvě závodnice byly též nejrychlejší i na třístovce a obě si i na této trati vylepšily osobáky. Vondrová proběhla cílem za 38.28 a Hofmanová si posunula hodnotu kariérního maxima na 39.42.

Velmi rychlý čas byl k vidění i na stopadesátce mužů, kde byl nejrychlejší Jan Jirka, jenž prolétl tuto vzdálenost za 15.98. Šestnáctivteřinové hranici se přiblížil i Michal Desenský (16.16).

Na strahovském ovále se dařilo i Filipu Šnejdrovi. V závodě na 600 metrů přímo deklasoval zbytek startovního pole a tři okruhy proběhl v čase 1:16.88, čímž se zařadil na druhé místo historických halových statistik v této disciplíně. Rychlejší byl pouze Jan Kubista, který v loňské sezóně zaběhl 1:16.59. O pár desítek později si střihl poloviční trať, kde si též vylepšil osobák na 34.43. Rychlejší byl pouze jeho oddílový kolega ze Slavie Michal Tlustý (34.42). „Běželo se mi dobře. Šestistovku jsem rozběhl rovnoměrně a čtvrtou jsem celkem uvolněně probíhal za 49.5. S časem jsem samozřejmě spokojený, vzhledem k tomu, že je to osobák téměř o dvě vteřiny. Navíc jsem o hodinu později přidal i osobák na třístovce, tak by z toho mohla být i rychlá čtvrtka. Na ostrou půlku se pak vydám za dva týdny do Vídně a moc se těším. Věřím v čas okolo 1:48. To by bylo super,“ sdělil své plány. Mezi ženami byla nejrychlejší šestistovkařkou Kateřina Ulrichová (1:35.88).

Výčet běžeckých disciplín zakončíme tou nejdelší, která byla na programu, tedy závodem na 2000 metrů. Zde si vedl nejlépe Martin Timko ze Slavie za 5:40.18. Své síly s mužskými kolegy poměřila v přímém souboji Diana Mezuliáníková a byl z toho čas 5:59.22.

V technických disciplínách předvedl nejkvalitnější výkon domácí dálkař Adam Zelinka, který dolétl na 716 centimetrů.

Petr Jelínek, foto: J. Uher