přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. dubna 2003, 06:20

Mužík má pro letní sezonu kvalitní základ

Pouze deset dní mezi zahraničními soustředěními stráví překážkář Jiří Mužík v České republice.

V noci ze soboty na neděli se závodník Dukly Praha vrátil z více než třítýdenní přípravy v Jihoafrické republice, kde v oblíbeném středisku Potchefstroom pobýval pouze se svým kolegou z tréninkové skupiny Štěpánem Tesaříkem. „Se Štěpánem jsme si v tréninku hodně pomáhali. Musím přiznat, že mi dával dost do těla, protože má objem v krvi,“ zmiňuje Mužík zaměření „africké“ přípravy především na objemovou fázi. Celkově hodnotí druhý muž loňského mistrovství Evropy soustředění v Potchefstroomu jako povedené: „Příprava byla hodně kvalitní, makali jsme poctivě.“


Foto: František Macák

Po soustředění v JAR je Jiří Mužík s výhledem do letní sezony optimistou: „Máme za sebou velmi dobrý základ pro další fáze přípravy. Doufám, že se to v létě projeví.“ Oba atleti pražské Dukly v Potchefstroomu postupovali přesně podle tréninkového plánu, který jim připravil trenér Dalibor Kupka. Tento plán zároveň neobsahoval žádný ostrý závod. „V hotelu jsme bydleli s řadou atletů, kteří pravidelně odcházeli na závody. Se Štěpánem nám to bylo trochu líto, ale museli jsme to vydržet,“ popisuje Mužík.

Ve středu 23. dubna pokračuje Jiří Mužík v zahraniční přípravě. Spolu s dalšími členy tréninkové skupiny Dalibora Kupky odlétá do Benalmadeny v jižním Španělsku. V tomto středisku stráví Kupkovi svěřenci tři týdny a svou přípravu zaměří již na běžeckou část.

Tomáš Klement

Vytisknout