přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. července 2018, 08:29

Semifinálové postupy pro Rybu a Krska

V průběhu dopoledního bloku druhého soutěžního dne na MSJ v Tampere zasáhlo do bojů pět českých reprezentantů. Postup do semifinále si zajistil překážkář David Ryba a čtvrtkař Matěj Krsek.

Hned první český start v průběhu dopoledního programu druhého soutěžního dne v Tampere přinesl postupovou radost. Postaral se o ni na stodesítce překážek David Ryba. Svěřenec trenéra Michala Nováka skončil ve svém rozběhu na třetím přímo postupovém místě v čase 13.75 a může se těšit na odpolední semifinále. Nejrychlejší rozběhový čas 13.41 zaznamenal leader světových tabulek a spoludržitel juniorského světového rekordu Jamajčan Damion Thomas. Bez problémů postoupil i další jamajský spolufavorit Orlando Bennet. 

Z postupu do semifinále se mohl radovat na hladké čtvrtce také Matěj Krsek, jenž finišoval ve svém běhu na druhém místě za favorizovaným Belgičanem Jonathanem Sacoorem (46.56) a postoupil tak přímo v čase 47.05. Druhý český reprezentant Ondřej Holub zaběhl 47.71. Na postup do dalšího kola bylo třeba běžet o tři desetiny rychleji. Ondřej si tak odveze z Tampere devětadvacáté místo. Autorem nejrychlejšího času v rozbězích je Jonathan Jones z Barbadosu (46.05). Dál jde hlavní favorit Christopher Taylor z Jamajky (46.14). 

V závodě na 400 metrů překážek žen jsme se postupu nedočkali. Našim závodnicím se nedařilo úplně dle jejich představ. O něco úspěšnější byla Lucie Krupařová, která s časem 61.49 obsadí šestatřicáté místo. Barboře Veselé patří při její premiéře na velké mezinárodní akci čtyřiačtyřicátá příčka za výkon 63.44. Pozici hlavní kandidátky na zlato potvrdila Jihoafričanka Zeney van der Waltová, která jako jediná stlačila svůj čas pod osmapadesát vteřin (57.78). 

Desetibojaři odstartovali druhý den na stodesítce překážek, kde byl nejrychlejší Portoričan Ayden Owens za 13.74. Další osobní rekord si zaběhl vedoucí Australan Ashley Moloney (14.13). Ve festivalu osobních maxim pokračoval také v diskařském sektoru, když předvedl 47.39. Zde byl lepší pouze ruský neutrální závodník Stepan Kekin (48.65). 

Kvalifikaci koulařek jasně ovládla Američanka Alyssa Wilsonová, která poslala své náčiní na 17.02 a nejbližší soupeřku za sebou nechala o více než metr. 

Nejrychlejší ženou rozběhu na 100 metrů byla Jamajčanka Brianna Williamsová, která prolétla rovinku v čase 11.28. 

Kvalifikaci kladivářů opanoval Jake Norris z Velké Británie, který hodil 76.95. 

Výsledky

Petr Jelínek, foto: ČAS - Denisa Kisialová

Vytisknout