přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. srpna 2022, 16:20

Bendová s Dudychou do semi

Dva české semifinálové postupy přinesl dopolední program čtvrtého soutěžního dne na MSJ v Cali. Ze svých rozběhů jdou dále Ester Bendová na stovce překážek a půlkař Jakub Dudycha.

Ester Bendová prožila před několika dny velké zklamání na čtvrtce překážek, kde byla jednou z favoritek na postup, ale po kolizi na druhé překážce a ztraceném rytmu se jí nepodařilo do semifinále dostat. V rozběhu stovky překážek už papírové předpoklady naplnila, když si spravila chuť přímým postupem z druhého místa v solidním čase 13.54 a tentokrát ji semifinále nemine. Jedinou přemožitelkou v rozběhu jí byla jamajská favoritka Kerrica Hillová (13.30).

Ač patřil k nejmladším závodníkům v celém startovním poli, předvedl Jakub Dudycha v rozběhu osmistovky vyzrálý taktický výkon. Držel se v kontaktu se špičkou, nenechal se zavřít a po silném finiši si doběhl pro přímý postup z třetího místa v kvalitním čase 1:48.83. Jako dorostenecký evropský šampion tak bude mít možnost poměřit své síly se světovou juniorskou špičkou i v semifinále.

Druhý český reprezentant Jiří Pavel Češka zvolil při své premiéře na velké mezinárodní akci velmi odvážnou taktiku, když se po seběhu ujal tempa. V cílové rovince pak bojoval o přímé postupové pozice, jelikož podle mezičasů bylo jasné, že z jeho rozběhu se jiným způsobem do semifinále dostat nedá. Nakonec se předklonil do cíle jako čtvrtý a jeho cesta tak skončila v rozběhu. Časomíra v cíli mu ukázala 1:52.66, za což mu v celkovém hodnocení patří 40. místo.

Výsledky

Petr Jelínek, foto: ČAS - Soňa Maléterová

Vytisknout