přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. srpna 2022, 18:39

Plaček s Kubíčkovou do semifinále

Čtvrtkař Tadeáš Plaček ovládl svůj rozběh v novém osobním rekordu 46.56. Pro přímý postup do semifinále si dosprintovala také Eva Kubíčková na stovce. Desetibojaři se drží v polovině druhé desítky průběžného pořadí.

Parádní vystoupení v rozběhu na 400 metrů předvedl Tadeáš Plaček. Svěřenec trenéra Petra Kotyzy si v šesté dráze skvěle rozvrhl síly, když se nenechal strhnout rychlým začátkem Jamajčana Shaemara Utera a v cílové rovince se před něj ještě dokázal dostat. Své vítězství v rozběhu navíc ozdobil novým osobním rekordem 46.56. Dosavadní kariérní maximum z MČR v Hodoníně si vylepšil o sedm setin a může se těšit na zítřejší semifinále. Druhý český zástupce Michal Haidelmeier se při své premiéře na velké mezinárodní akci z rozběhu nedostal. V tom svém finišoval na pátém místě v čase 47.70, což na postup do dalšího kola nestačilo. Celkově obsadí 27. místo.

Eva Kubíčková startovala hned v prvním rozběhu na 100 metrů a z dráhy mohla odejít spokojena, jelikož si doběhla pro přímý postup do semifinále z třetího místa. Časem 11.55 zaostala jen čtyři setiny za svým osobním rekordem z domácího republikového šampionátu v Hodoníně a naznačila tak dobrou formu směrem k zítřejšímu semifinále.

Z našeho dua desetibojařů si v prvních pěti disciplínách vedl lépe Michal Jára, jenž vstupoval do druhého soutěžního dne na průběžné patnácté příčce. Petr Svoboda byl osmnáctý. V interním souboji našich borců se však vzájemné pořadí prohodilo hned na úvodní stodesítce překážek, kterou zaběhl rychleji Svoboda za 14.34 a dostal se o jedno místo před svého parťáka, jenž proběhl rovinku s ploty za 14.95.

Svoboda mohl být maximálně spokojen i se svým vystoupením v diskařském kruhu, kde si hodil velký osobák 38.61. Jára na něj příliš neztratil, když zapsal nejlépe 38.47. Krizový okamžik přišel pro Svobodu v tyči, kde nedokázal zdolat svou základní výšku 430 centimetrů a ve chvilce se tak rozplynuly jeho naděje na dobrý výsledek. Michal Jára zdolal 440 centimetrů a po osmi disciplínách byl čtrnáctý. 

Ester Bendová patřila k favoritkám na přímý postup v posledním šestém běhu na 400 metrů překážek. Bohužel hned na druhé překážce měla kolizi, kterou stěží ustála a následně už se jen těžko dostávala do potřebného rytmu. Cílem proběhla jako šestá v čase 1:00.40. K postupu do semifinále bylo třeba běžet o desetinu rychleji. Z této disciplíny si tak odveze šestadvacáté místo.

Výsledky

Petr Jelínek, foto: ČAS - Soňa Maléterová

Vytisknout