přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. února 2021, 12:40

Motivační výzvy pro mladé atlety

Motivovat děti k pohybu je v současné době a podmínkách velmi těžké, což si uvědomují i Český atletický svaz, který tak přišel v rámci projektu Pohybová gramotnost se soutěží s názvem Společné sportování aneb pojďte s námi do toho.

Základem celé výzvy bylo ujít nebo naběhat během jednoho měsíce co nejvíce kilometrů. Zapojit se mohli nejen atleti z každého oddílu, ale také jejich rodinní příslušnici i trenéři. Od pátku 15. ledna si tak děti, rodiče, prarodiče a trenéři po dobu čtyř týdnů zapisovali své kilometry zdolané v chůzi nebo běhu. Nejdůležitější byla ovšem radost z pohybu a společně strávený čas sportováním.

Do projektu se zapojilo celkem 3224 účastníků z 64 oddílů. Z toho bylo 1613 dětí a 1611 dospělých. Nejmladšímu účastníkovi byl pouhý jeden rok. Naopak tomu nejstaršímu bylo let 79. Celkem bylo zapsáno neskutečných 415 328,2 kilometrů.

Celkovým vítězem se stal oddíl USK Provod Ústí nad Labem, jehož 172 účastníků dohromady zapsalo 21 844.22 km. Druhou příčku obsadila Atletika Človíček Praha s 21 432.45 km.  Třetí skončil TJ Slezan Frýdek-Místek s 20 832.46 km. Nejvíce nachozených kilometrů (17 086) zapsala Atletika Človíček. Atleti z Frýdku-Místku zase nejvíce kilometrů naběhali (8920).

Atleti z prvních třech oddílů se mohou těšit na tréninku dětí na návštěvu maskota Atíka, stejně tak jako děti z jednoho vylosovaného oddílu, kterým je Atletická přípravka Jalubí. Pro další zúčastněné jsou pak připraveny další atletické odměny.

V současné době probíhá také další projekt, který chce motivovat mladé atlety, a tím je Atletická výzva pro žactvo, který je alternativní závodní motivací pro tuto kategorii. Jedná se o celorepublikovou soutěž v jejímž rámci se budou postupně připravovat různé atletické výzvy. Více informací o tomto projektu naleznete. ZDE.

Petr Jelínek

Vytisknout