přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. února 2014, 22:31

Moravu ovládli Kynard a Tregarová

Při Hustopečském skákání se však oba museli sklonit před ruskými soupeři Dmitrikovi a Kučinové, kteří chyběli při Beskydské laťce.

Desátý ročník Moravské výškařské tour patřil mezi muži favoritovi Eriku Kynardovi. Američan dnes zdolal 230 centimetrů, což mu v součtu s 227 cm z prvního dílu ve Vendryni u Třince bezpečně stačilo na celkový triumf. V Hustopečích však byl lepší Rus Alexej Dmitrik, která překonal laťku na úrovni 232 cm. Třetí příčku při druhém mítinku seriálu obsadil bahamský Donald Thomas, 228 rovněž skočil, ale byl horší na pokusy Rumun Mihai Donisan. Oba dosáhli shodné výšky i v Beskydech, a proto se podělili o celkovou druhou pozici v tour. Pátý na jihu Moravy a čtvrtý celkově skončil Thomasův krajan Barry, stejně jako on skočili i Britové Grabarz a Parsons, ani jeden z nich nestartoval ve Vendryni. Pátý tak skončil Řek Mastoras (224 + dnes 220). Seriálem se kvůli zdravotním potížím protrápil Jaroslav Bába, dnes málem nedal základ 215, nakonec si poradil ještě s výškou o 5 cm výš, což znamenalo 12. místo a celkově 6.

Moravskou tour v ženské kategorii ovládla Emma Green Tregarová (na foto). Švédka v obou závodech zdolala 197 centimetrů a dnes nad její síly byla pouze ruská mladice Marija Kučinová, která na rozdíl od Tregarové ani jednou nezaváhala až do 199 cm. Na dalších příčkách se umístily Chorvatka Ana Šimičová se 194 a Bulharka Venelina Venevová 191 centimetry, čímž si zajistily celkové druhé a třetí místo v seriálu, neboť ve středu ve Vendryni skočily 192 a 190. Stejně jako Venevová zvládla 191 v Hustopečích také Řekyně Steryíouová, v tour skončila čtvrtá (v prvním dílu 187) před Spencerovou ze Svaté Lucie (187 plus dnešních 188). Česká zástupkyně Magdalena Nová zvládla na 11. místě 180 cm.

Výsledky z Hustopečí

Michal Procházka, foto: J. Kucharčík

Vytisknout