přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. března 2019, 17:22

Mládežnické krosové tituly rozdány

Mladá Boleslav hostila mistrovství České republiky v přespolním běhu mládežnických kategorií. O své tituly bojovali dorostenci, starší i mladší žáci.

V kategorii dorostenců potvrdil roli hlavního favorita Jakub Davidík ze Stříbra. Účastník loňského mistrovství Evropy do 17 let zvítězil v čase 13:02 se čtyřvteřinovým náskokem na stříbrného Davida Šlapáka z Liberce (13:06). Bronzovým medailistou se stal vítkovický Benjamin Vrbovský (13:14).

Dramatický souboj o medaile se odehrál mezi staršími žáky, kde se kompletní osazenstvo stupňů vítězů vešlo do dvou vteřin. Nejšťastnější byl brněnský Jan Odehnal, jenž vyhrál za 9:56. Stejného času dosáhl také stříbrný Ondřej Budín ze Znojma. Jen o vteřinu pomalejší pak byl bronzový Pavel Dolák ze Žďáru nad Sázavou (9:57).

Nejrychlejším mladším žákem byl Šimon Lopour z BYAC Brno (6:45), který o vteřinu porazil Jakuba Odehnala z Univerzity Brno (6:46). Bronz putuje do Třince zásluhou Vojtěcha Turka (6:56).

Dorosteneckou šampionkou se možná trochu překvapivě stala pardubická Veronika Hynková, která si s tratí poradila v čase 10:43 a o jedinou vteřinu za sebou nechala Zuzanu Porubčanovou z Počerad (10:44). Asi trochu více čekala nakonec bronzová Karolína Sasynová z Třince (11:01).

Starším žákyním kralovala Kateřina Hadravová z České Lípy, když si v těsném finiši poradila z příbramskou Terezou Placatkovou. Obě závodnice zaznamenaly čas 11:03. O dalších šest vteřin zpět byla další příbramská běžkyně Adéla Steinsová (11:09).

Krosovou mistryní republiky v kategorii mladšího žactva se stala Barbora Míková z Berouna (7:08). Na stupně vítězů ji doprovodily Veronika Vávrová z Loun (7:11) a Lucie Hudečková z Moravské Slavie Brno (7:14).

Výsledky

Petr Jelínek, foto: Štěpán Tomš

Vytisknout