přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. února 2017, 15:06

Michaelu Hrubou povede trenér Pogány

Juniorská mistryně světa 2016 ve skoku do výšky má od pondělí nového trenéra. Bývalou výškařku Alenu Nezdařilovou, s níž se připravovala od konce roku 2015 střídá Michal Pogány.

55letý slovenský kouč (osobní rekord 221 v roce 1983), dlouhodobě žijící v Brně, dovedl k titulu mistryně světa svou životní partnerku Šárku Kašpárková v trojskoku a vedl i přípravu dvou tabulkově nejlepších českých výškařek Zuzany Hlavoňové (český rekord venku 200 cm) a Barbory ​​Lalákové (český rekord v hale 199 cm).

"Velmi děkuji trenérce Nezdařilové, která mi pomohla v těžkém období na přelomu let 2015 a 2016, a také během minulé sezony. Bez ní bych se neradovala z titulu mistryně světa," říká Michaela Hrubá v prohlášení pro média. "Na cestě k dalšímu zlepšování směrem k seniorské kategorii jsem i po konzultaci s rodiči dospěla k závěru, že potřebuji mít v okolí více zkušeností z přípravy na mezinárodní úrovni. Věřím, že s trenérem Pogánym takové zkušenosti přicházejí," vysvětlila důvody změny právě dnes 19letá atletka.

"Když mě Michaela oslovila, byl jsem překvapen, ale zároveň i poctěn. Věřím, že jí pomůžu se prosadit mezi dospělými, stejně jako se jí to podařilo mezi mládežníky. Alena Nezdařilová odvedla kus práce, mám na čem stavět," uvedl Michal Pogány. "Jsem překvapená, nečekala jsem to, ale akceptuji rozhodnutí Michaely," uvedla Nezdařilová. Před HME čeká čerstvou juniorskou šampionku z víkendu v Ostravě ještě start na mistrovství dospělých tento víkend v Praze.

M. Procházka, Foto: E. Erben

Vytisknout